1. Laserska korekcija dioptrije

    Pitanje broj: #150306

    Poštovani,

    Danas sam uradio kontrolu vida kod oftalmologa. Pored isječka sa aparata na kojem mi je mjerio dioptriju, napisao je i svoje mišljenje tj. nalaz kojim preporučuje naočale. Nalaz kaže: -0,75, d. Cyl. Axix 92”, p. D. 64 -0,75, d. Cyl. Axix 83”, p. D. 63. Na isječku sa aparata piše sledeće, slika se nalazi na linku: https://s29.postimg.org/tn74sp2fr/wp_20170111_18_16_26_pro_2.jpg Oftalmolog mi je takođe provjerio vid i pomoću onih mehaničkih sočiva. Zašto se razlikuje na lijevom oku njegov nalaz od ispisa na isječku od aparata i da li je moguće izvršiti lasersku korekciju sa ovakvim stanjem oka, tj. navedenim parametrima?
    Hvala

    Odgovoreno: 12. 02. 2017.
    • Poštovani,

      Obzirom da nisam dobio isečak keratorefraktometrije, verujem da Vam je Vaš oftalmolog proveravao ugao na kom su cilindri i stavio dioptriju koja vam je na pregledu odgovarala, zato postoji razlika.
      Što se tiče skidanaj dioptrije, dioptrija koju ste naveli je izuzetno mala za lasersku korekciju. Dioptrija koju je moguće korigovati je veća od - 1,0.