1. Duplirane slike pri gledanju na daljinu

    Pitanje broj: #150941

    Poštovani,

    Pri gledanju na daljinu, sa oba oka, slika je duplirana, iako pojedinačno, jednim ili drugim okom, vidim dobro na daljinu. Za čitanje koristim odgovarajuću dioptriju i to je u redu. Dupliranje je takvo da je istovremeno sa glavnim likom prisutna i ona pomerena slika kada se zatvori dominantno oko (u mom slučaju je to levo oko). Problem je u toj meri da prilikom prelaska ulice moram zažmuriti na desno oko, a kada vozim moram desno staklo na naočarima potpuno zatamniti. Da li postoji neki drugi način za rešenje ovakvog problema?

    Odgovoreno: 15. 02. 2017.
    • Poštovani,

      Da li ste imali neku hihušku itenrvenciju na oku do sad, kao što je operacija katarakte?
      Ukoliko su slike duplirane kada gledate sa oba oka, onda se mahom radi o neurološkom problemu, a ukoliko su duple slike na jednom oku, uglavnm o oftalmološkom. U svakom slučaju, neophodan Vam je prvo pregled oftalmologa, a zatim ukoliko je potrebno, i neurologa.