1. Dijagnoza cephalea

    Pitanje broj: #150832

    Poštovani,

    Bila sam kod oftalmologa, i dijagnoza mi je cephalea, vou=1,0 prima =0,5 tou =n (dig) fou =papila onugle. Ostalo ne mogu da definišem, rukopis je loš. Možete li mi protumačiti to? Inače, zakazano mi je proširivanje zenica.

    Odgovoreno: 12. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Nalaz koji ste mi pročitali ukazuje na postojanje glavobolja kod Vas. Vidna oštrina je 1,0 odnosno narodski rečeno 100% a da imate mali plus, očni pritisak uredan, i nalaz očnog živca na očnom dnu uredan.
      Obzirom da su Vam zakazali širenje zenica, verujem da doktor koji Vas je pregledao smatra da imate manju dioptriju u plusu koja je u Vašem slučaju nekorivgovana i moguć razlog glavobolja.