Imam 64 godine,već 30 godina bolujem od reumatoidnog artritisa. Već dugo pijem
pronizon a od prošle godine sam na Aravi.Moj problem je što već mesecima nemam formiranu stolicu.Nekad je kašasta a ponekad u mekanim komadićima. Imam apetita ne mršavim. Druge tegobe nemam . Krvna slika sa biohemijom mi je dobra izuzev masnoća u krvi. Ako BiH došla kod vas na pregled,da li BiH trebala nešto od rezultata da donesem. Pitanje je za dr Slobodana Kažića
Moja majka stara 83 godine imala je pre godinu dana klostridiju.Sada ima respiratorni infekciju i prepisan joj je sinacilin,koji je počela koristiti.Plašim se da li osoba koje je imala klostridiju sme da koristi sinacilin?
U principu može, ali možete njoj dati da pije Bulardi kpsule dok prima sinacilin i nedelju dana potom , pa će šanse za razvoj Clostridium difficile infekcije biti manje.
Poštovana ,imam masnu jetru uvećanu Osećam bolove ispod desnog rebra Na ultrazvuku doktorica je konstatovala citiram," JETRA JE UVEĆANA DESNI REŽANJ MKL 16,8 cm POJAČANE EHOGENOSTI ( steatoza) HOMOGENE EHOSTRUKTURE PARENHIMA, BEZ SIGNIFIKANTNIH FOKALNIH LEZIJA", kraj citata Parenhim ,žučna kesa i kanali uredni Imam kamen 4 mm u desnom bubregu Propisala miSILIPUR forte 320 mg Masnu jetru imam odinama Jeo sam puno slatkisa nisam alkoholicar nisam imao problem sa šećerom Molim Bas za mišljenje Ako mi mozete pomoći da obnovim jetru Da mi date jelovnikbdorucak rucak vecera za 7 dana Dosao bih na pregled Tada mi recite koliko kosta sve to Bavim se sportom imam 63 godine Oprostite što sam sve nabacao Unapred zahvalan
Poštovani gospodine, možete zakazati moj pregled, pozovite me telefonom (moj telefon je 063331308)., koštaće Vas 3000 dinara. Pre pregleda potrebno je da uradite KKS, AST, ALT, alkalnu fosfatazu, S-y-GT, bilirubin, glikemiju, holesterol, trigliceride, protrombinsko vreme, trigliceride u serumu. S poštovanjem, dr Kažić.
Niste naveli koliko Vam je stara ćerka, ukoliko je mlađa od 15 godina trbalo bi da se javite pedijatru.U slučaju da ima 15 godina i više možete se javiti lekaru opšte prakse ili gastroenterologu. Lako je moguće da se radi o trovanju hranom, ali je pregled lekara ipak potreban. Možete zakazatti i pregled kod mene, ja radim u poliklinici Milenium u Beogradu. Pozdrav, dr Kažić.
Pozdrav, potreban mi je savet oko daljih analiza. Vec 3 godine (otkad sam se vratila sa puta u Afriku) odjednom su mi pocele tegobe sa varenjem. Imam erozivni gastritis bez helikobaktera od 17-te godine (sad imam 40) tako da mi refluks i nadimanje nisu strana pojava, ali od pre 3 godine to se ODJEDNOM pogoršalo do te mere da sam morala skoro sve da prestanem da jedem jer neće da se svari. Smršala sam 20kg (BMI mi je sad ispod granice neuhranjenosti) jer živim na pirinču, hlebu i krompiru. Šta god drugo pokušam da jedem kiselina i gasovi mi ne daju da se pomerim bukvalno. Uradila sam gastroskopiju, sve je isto kao što je uvek i bilo, ultrazvuk perfektan, krvna slika dobra (sem gvozždja i vitamina D koji padnu s vremena na vreme). Znači enzimi jetre, pankreasa, kks, hemoglobin, minerali, sve super. Stolica mikoloski ispravna na onom osnovnom testu. Osnovni hormoni štitne žlezde ispravni. Doktori u mom gradu kažu "gastritis i nemaš enzime" i to je to sto ja smatram apsolutno neozbiljnim. Na svoju ruku sam uradila dodatni test na SIBO jer sam istraživala šta bi moglo da bude i pozitivna sam na hidrogenske bakterije. Varenje mi je jako jako usporeno ali doktori ovde u mom selu kažu da nemam gastroparezu bez ikakvih dodatnih nalaza onako odokativno što je opet neozbiljno. Molim da mi kažete šta bih još mogla da uradim od testova pre nego što se javim nekom ozbiljnom gastroenterologu. Ovo je mučenje, sve sam mrsavija i sve manje snage imam. Od lekova sam celog života pila sve moguće inhibitore protonske pumpe i nije mi bilo bolje pa sam i to na svoju ruku prestala da ne bih dobila još i osteoporozu od više-decenijskog lečenja tim lekovima. Jedino što sada uzimam i pomaže mi koliko toliko jeste gastral protect (nešto na biljnoj bazi). Hvala unapred.
Moguće je da imate eozinofilni ezofagitis jer ova forma ezofagitisa može davati simptome u vidu osećaja kiseline koji ne reaguju na uzimanje inhibitora protonske pumpe. Stoga Vam savetujem da se gastroskopija ponovo uradi, ali da se ovog puta tokom gastroskopije uzmu biopsije jednjaka, kao i biopsije želuca (zbog mogućeg postojanja H.pylori infekcije) i dvanaestopalačnog creva (da bi se isključili mogući paraziti poput lamblije ili celijakija).-to sve treba reći endoskopisti pre gastroskopije. Ako želite možete mi se prethodno javiti ja radim u poliklinici Milenium u Beogradu.
Imam 64 godine,već 30 godina bolujem od reumatoidnog artritisa. Već dugo pijem pronizon a od prošle godine sam na Aravi.Moj problem je što već mesecima nemam formiranu stolicu.Nekad je kašasta a ponekad u mekanim komadićima. Imam apetita ne mršavim. Druge tegobe nemam . Krvna slika sa biohemijom mi je dobra izuzev masnoća u krvi. Ako BiH došla kod vas na pregled,da li BiH trebala nešto od rezultata da donesem. Pitanje je za dr Slobodana Kažića
Odgovoreno: 01. 12. 2024.Savetujem Vam da uradite pregled stolice na parazite i koprokulturu pa da potom dođete kod mene na pregled-možete ga zakazati preko stetoskop.. info
Srdačan pozdrav, dr Kažić.
Moja majka stara 83 godine imala je pre godinu dana klostridiju.Sada ima respiratorni infekciju i prepisan joj je sinacilin,koji je počela koristiti.Plašim se da li osoba koje je imala klostridiju sme da koristi sinacilin?
Odgovoreno: 01. 12. 2024.U principu može, ali možete njoj dati da pije Bulardi kpsule dok prima sinacilin i nedelju dana potom , pa će šanse za razvoj Clostridium difficile infekcije biti manje.
Poštovana ,imam masnu jetru uvećanu Osećam bolove ispod desnog rebra Na ultrazvuku doktorica je konstatovala citiram," JETRA JE UVEĆANA DESNI REŽANJ MKL 16,8 cm POJAČANE EHOGENOSTI ( steatoza) HOMOGENE EHOSTRUKTURE PARENHIMA, BEZ SIGNIFIKANTNIH FOKALNIH LEZIJA", kraj citata Parenhim ,žučna kesa i kanali uredni Imam kamen 4 mm u desnom bubregu Propisala miSILIPUR forte 320 mg Masnu jetru imam odinama Jeo sam puno slatkisa nisam alkoholicar nisam imao problem sa šećerom Molim Bas za mišljenje Ako mi mozete pomoći da obnovim jetru Da mi date jelovnikbdorucak rucak vecera za 7 dana Dosao bih na pregled Tada mi recite koliko kosta sve to Bavim se sportom imam 63 godine Oprostite što sam sve nabacao Unapred zahvalan
Odgovoreno: 28. 11. 2024.Poštovani gospodine, možete zakazati moj pregled, pozovite me telefonom (moj telefon je 063331308)., koštaće Vas 3000 dinara. Pre pregleda potrebno je da uradite KKS, AST, ALT, alkalnu fosfatazu, S-y-GT, bilirubin, glikemiju, holesterol, trigliceride, protrombinsko vreme, trigliceride u serumu. S poštovanjem, dr Kažić.
Ćerka mi povraća već nekoliko dana, pije orosal, bili na infuziju ringera, stalno joj je muka i oseća se loše!
Odgovoreno: 26. 11. 2024.Niste naveli koliko Vam je stara ćerka, ukoliko je mlađa od 15 godina trbalo bi da se javite pedijatru.U slučaju da ima 15 godina i više možete se javiti lekaru opšte prakse ili gastroenterologu. Lako je moguće da se radi o trovanju hranom, ali je pregled lekara ipak potreban. Možete zakazatti i pregled kod mene, ja radim u poliklinici Milenium u Beogradu. Pozdrav, dr Kažić.
Pozdrav, potreban mi je savet oko daljih analiza. Vec 3 godine (otkad sam se vratila sa puta u Afriku) odjednom su mi pocele tegobe sa varenjem. Imam erozivni gastritis bez helikobaktera od 17-te godine (sad imam 40) tako da mi refluks i nadimanje nisu strana pojava, ali od pre 3 godine to se ODJEDNOM pogoršalo do te mere da sam morala skoro sve da prestanem da jedem jer neće da se svari. Smršala sam 20kg (BMI mi je sad ispod granice neuhranjenosti) jer živim na pirinču, hlebu i krompiru. Šta god drugo pokušam da jedem kiselina i gasovi mi ne daju da se pomerim bukvalno. Uradila sam gastroskopiju, sve je isto kao što je uvek i bilo, ultrazvuk perfektan, krvna slika dobra (sem gvozždja i vitamina D koji padnu s vremena na vreme). Znači enzimi jetre, pankreasa, kks, hemoglobin, minerali, sve super. Stolica mikoloski ispravna na onom osnovnom testu. Osnovni hormoni štitne žlezde ispravni. Doktori u mom gradu kažu "gastritis i nemaš enzime" i to je to sto ja smatram apsolutno neozbiljnim. Na svoju ruku sam uradila dodatni test na SIBO jer sam istraživala šta bi moglo da bude i pozitivna sam na hidrogenske bakterije. Varenje mi je jako jako usporeno ali doktori ovde u mom selu kažu da nemam gastroparezu bez ikakvih dodatnih nalaza onako odokativno što je opet neozbiljno. Molim da mi kažete šta bih još mogla da uradim od testova pre nego što se javim nekom ozbiljnom gastroenterologu. Ovo je mučenje, sve sam mrsavija i sve manje snage imam. Od lekova sam celog života pila sve moguće inhibitore protonske pumpe i nije mi bilo bolje pa sam i to na svoju ruku prestala da ne bih dobila još i osteoporozu od više-decenijskog lečenja tim lekovima. Jedino što sada uzimam i pomaže mi koliko toliko jeste gastral protect (nešto na biljnoj bazi). Hvala unapred.
Odgovoreno: 25. 11. 2024.Moguće je da imate eozinofilni ezofagitis jer ova forma ezofagitisa može davati simptome u vidu osećaja kiseline koji ne reaguju na uzimanje inhibitora protonske pumpe. Stoga Vam savetujem da se gastroskopija ponovo uradi, ali da se ovog puta tokom gastroskopije uzmu biopsije jednjaka, kao i biopsije želuca (zbog mogućeg postojanja H.pylori infekcije) i dvanaestopalačnog creva (da bi se isključili mogući paraziti poput lamblije ili celijakija).-to sve treba reći endoskopisti pre gastroskopije. Ako želite možete mi se prethodno javiti ja radim u poliklinici Milenium u Beogradu.
Prikazano 206-210 od ukupno 4046 pitanja
Pregledajte odgovore po oblastima
Prijavite se
Dobro došli! Unesite svoje login podatke