1. Helikobakter i polimorfne tegobe

    Pitanje broj: #168049

    Postovani,

    Nađena mi je H. Pylori iz uzorka stolice (pre 7 dana prošao prvi talas terapije Ospamox, Klacid i Controloc), a iz uzorka krvi holesterol LDL 9, HDL 1 (normalne sam kilaže, i već dve nedelje sam na jako strogom režimu ishrane i verujem da je situacija sa odnosom ove dve vrednosti bolja). Pri merenju sam imao povišen puls (100) i pritisak (145/95) u mirovanju, od tad merim puls redovno, koji je sad u intervalu 60-90, ali ume da ode gore. Snimana pluća i rađena spirometrija, sve u granicama normale.

    Ne konzumiram cigarete i imam 27 godina. Simptome koje imam a nije mi poznat uzrok su:

    • u ležećem položaju vidim i osećam titranje i pulsiranje stomaka, nekad i glave, nekoliko noći mi je stomak doslovno igrao pri izdisaju, spavam na leđima jer osećam neku vrstu nelagode kad spavam na bilo kom boku. Ujutru kad ustanem nekad imam osećaj težine na levoj strani grudnog koša, budim se 3-5 puta u toku noći, bez nekih tegoba, i uglavom veoma brzo zaspim, ali imam taj plitak san. Imam dve osetljive tačke na telu za koje mislim da su povezane sa gore navedenim, jedna je ispod leve plećke sa unutrašnje strane, a druga je na prelazu između levog velikog grudnog mišića i ramena, sa prednje strane pazuha (verujem da je neka tetiva).