1. Kronova bolest i trudnoća

    Pitanje broj: #12919

    Pre 7 godina mi je ustanovljena Kronova bolest, pijem redovno tablete Pentasa 1 dnevno. Danas imam 25 godina i veliku želju da zatrudnim. Kada sam pitala mog doktora, on mi je rekao da tablete pijem redovno i ako se desi trudnoća da prekinem terapiju. Mene interesuje da li te tablete mogu da naštete trudnoći kao i sama bolest. Samo da napomenem da je sada sve u najboljem redu što se bolesti tiče, rezultati su u redu, pošto svakih 6 meseci idem na kontrole.

    Odgovoreno: 25. 10. 2008.

Komentari na pitanje: #12919

    • Pos godina potovani doktore, imam kronovu bolest vec 4 god. Imam suzenje na sigma dijelu debelog crijeva. Kolonoskop nije mogao proci a duzine je 20 cm. Ja se dobro osjecam sve ove god bez obzira na suzenje i nalazi su mi dobri. Imam zelju da zatrudnim ali me strah rizika. Kakav rizik po mene postoji. Kako dolazi do pucanja crijeva i da li do toga moze doci. Samo me toga i strah jer sam o tome citala. Mnogo bi mi znacilo da mi to opsirnije pojasnite jer hocu da cujem jos jedno misljenje. S obzirom da je bolest nova nisu ni doktori mnogo upuceni. Hvala unaprijed