1. Problemi sa varenjem usled primene kortikosteroida

    Pitanje broj: #141705

    Pišem u ime starije rođake. Lečena je od vitiliga kortikosteroidima u bolnici. Međutim sada ima velike probleme sa varenjem. Ona tvrdi zbog uništene crevne flore u stomaku od lekova. Šta bi mogla koristiti i kako da se hrani da se to normalizuje? Preporučujete li neki probiotik

    Odgovoreno: 07. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Kortikosteroidi mogu da prouzrokuju kadkad znatna oštećenja mukoze digestivnog trakta, sve do krvarenja i ulkusa. Potrebno je obaviti preglede (klinički pregled, endoskopija itd.) pa saznati tačno o čemu se radi.