1. Želudac kao uzrok preskakanja srca

    Pitanje broj: #145373

    Zbog osećaja preskakanja srca, odradila sam ultrazvuk i holter koji su bili uredni. Kardiolog mi je prepisao propranolol 1/4, dva puta na dan i poslao me na ultrazvuk abdomena. Nalaz je sledeci: želudac elongiran u distenziji, sa retencijom aeričnog i flokulisanog sadržaja. U levom hipohondrijumu i u oba lateralna abdominalna predela, uočavaju se distendirani pojedini segmenti tankog creva sa paretičnom peristaltikom i vrtložnim kretanjem sadržaja u mestu, sa dosta aerične kolekcije u tim segmentima. Izražen meteorizam creva. Terapija Emanera kapsule 20 mg 2x1 pre jela, Gastroperidon 3x1 uz jelo i Meteospasmyl 3x1 posle jela. Rekli su mi da su srčani preskoci izazvani zbog želuca.

    Odgovoreno: 26. 03. 2016.
    • Poštovana,
      Ukoliko je preskakanje izazvano vansrčanim razlozima, kako je izgleda po opisu i kod vas, njih treba ukloniti. Oslobadjanje prostora u trbuhu vrši se uz pomoć: dijete (smanjivanje masnih naslaga koje fiksiraju želudac), ishrane koja smanjuje meteorizam, izbegavanjem stanja koja podižu pritisak u trbuhu (tesna odeća, korzeti npr. , savijanje tela i dizanje tereta i dr.). Izbagavajte i spavanje na povišenomj uzglavlju. Uzimajte i dalje propisane lekove.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #145373

    • Daliborka Zecevic 20. 02. 2024.

      Molim za pomoć i savet! Samo i u iskljucivo u ležećem položaju kada hoću da zaspem ili sam u prvom snu, kreću problemi. Trgnem se, srce kreće da lupa, gubim vazduh, kao neki balončići krecu ka vratu, kratak dah i tako nekoliko puta dok ne uspem zaspati. Molim za savet, ako je neko imao sličan problem.

    • Poštovanje, pročitah sve komentare i dolazim do zaključka da ću poludeti, prvo od aritmija svakodnevnih, a drugo zbog beznadežnosti da ću ikako rešiti problem. Ima ljudi koji su sve uradili, snimili i ništa od rešenja problema. Ja se borim sa betablokatorom, bromazepamom i opet preskače. Ne znam kako ću raditi svoj naporan i odgovoran posao sa decom. Planiram uraditi tah kalcijum i Pth hormon i možda opet gutati sondu...mozda...strah me je. Pošla bih da mi neko namešta želudac...

    • Pozdrav prijatelji, ja bih o mom problemu koji već godinu dana imam. Preskakanja i toku dana po 50 puta, valjda nekad manje, nekad više. Koristim con cor 2.5x2 imam hiperteziju 140/90 ne znam šta ću. Koristim tablete za pritisak, a ovo preskakane ne presraje... Radio sam analize EKG, eho hlter imam 10000 pogrešnih udarca kao nije loše a presjakane tog dana nisam imao kad sa radio holter sad ne znam šta dalje isto ovako na 2.5x2 con cor i sevicar40mg za pritisak. Molim Vas za pomoć i savet.

    • Poštovanje, ja imam problem koji traje već nekih 10 godina. Srce mi preskoči i krene jako da lupa, u proseku oko 150 otkucaja u minuti, posle nekoliko minuta preskoči opet i smiri se. Nekad mi bude crno pred očima, nekad otežano disanje, uvek se dešava iz čista mira. Nikad posle neke fizičke radnje. Odradio sam 5-6 kardiološka pregleda, ultrazvuk, holter. Nikada mi nisu našli manu. Jednom prilikom sam dobio Binevol da pijem po pola tablete svakog jutra, nikad nisam imao napade panike, nisam histerična osoba. Da li možda neko zna šta može da bude? I da li se ovo još nekom dešava?

    • Dragi prijatelji, i ja imam slične probleme. Ono što je veoma važno za nas je da ne postoji univerzalni pristup svakoj aritmiji. Doktori nisu dovoljno posvećeni da nam pomognu. Moj savet je da sami pronađete uzrok aritmija (a to je svako duze "preskakanje srca" - mislim na preskakanje koje traje duže od 2-4 minuta i koje se javlja relativno često, više puta mesečno ili više puta nedeljno). Zapišite vreme kada su aritmije počele, šta ste radili pre toga - fizički napor, trening, a ako se aritmije javljaju posle jela zapišite šta ste jeli. Zapišite da li se aritmije javljaju u toku fizičkog opetrećenja ili u mirovanju. U toku aritmije izmerite krvni pritisak i zapišite vrednost. Ukoliko izmerite visok pritisak (viši od 140/90) obratite pažnju da li se pritisak javio pre i da li je on izazvao aritmije ili se javio u toku aritmije koje su ga izazvale? Zapišite da li Vam za smirivanje aritmija pomaže duboko i sporo disanje? Zapišite i sve ostalo za šta mislite da je bitno u vezi sa aritmijama (na primer stres, nervoza, anksioznost). Sa ovim zapažanjima posetite kardiologa i uradite EKG monitoring, UZ srca. Obavite i druge preglede koje Vam savetuje kardiolog. Ako ste imali Covid infekciju, recite doktoru . Covid infekcija sigurno utiče na naš problem. Budite mirni, aritmije su samo bolest. Molite se i verujte u Boga. Molitva smiruje aritmije. Pozdrav svima.

    • Isti problem imam kao vas vecina,vec 10 punih godina imam preskaknje srca jos nisam uspeo naci razlog zbog preskakanja.Radio sam ekg,holter ,gastro,komplet celu krvnu sliku.5 puta sam tako u krug isao za taj period da bih me 6 put posali kod psihologa .Odem ispricam se kaze nisi ti za ovde platim opet,vratim se kod kardiologa kazem mu fino slusaj nisam ja kunic da se na meni ucite na tome je ostalo .Pa ako neko uspeo ovo da savlada nek javi .Da u celoj toj nesrecnoj situaciji po njihovom cigare su problem kofein itd ostavim ja pljuge i kafu,ugojim se ko svinja samo sto posteljinu nisam zvako sta cu opet dam 20 soma za lipotretman i skinuo sam i vise al ova bolest ne odustaje

    • Ja sam imala aritmije i probala sve. Ustanovim posle x godina da mi izgleda fali vitamin F. Kupim laneno seme ,malo proprzim i ubacim u hranu, uz 2 banane dnevno,zbog Kalijuma i ritam se sredio.

    • Evo ako mogu da vam pomognem kako je meni bilo. Krenulo je preskakanje srca, posle upotrebe lekova za obaranje temparature, dosta kafa i koka kole na prazan želudac itd. Otišao sam na uz srca i kod kardiologa bilo je sve ok, posle toga pravac kod gastro uradili mi gastroskopiju bio je blaži gastritis, pravilna ishrana plus lekovi u trajanju od 6m i sve rešeno.

    • Bila sam kod kardiologa nalazi krvi su mi uredni, ultrazvuk srca, holter dobar. A imam pritisak i aritmiju, ne znam zbog cega se javlja. Dala mi je Tritace 2,5 mg i Propanolol od 40 mg da pijem 2 puta po pola. Imam malo povecanu Helikobakter 1, 2, a trebalo bi da bude manje od 1.

    • Dobar den. Pret 2 godini imav elektro fizioloska studies na srceto. Go sredivme vo Skopje. Sega imam zeludocna kiselina koja mi stvara I blok na srce I niska srceva aritmija koja sleguva do 54. Analizite na krv I eho na abdomen se vo red. Pri spianje pa duri sekoja noc se budam bez vozduh nemozam da se smiram 2-3 minuti posle se smiruvam.

    • Zdravo svima, moje dete 7,5 godina imala je jake aritmije, zadnji put u julu nesecu je ostala na intenzivnoj nezi. Jedva su joj vratili srce u normalan ritam. Nakon toga u septembru odlazimo u Milano na ablaciju srca, i sve prolazi u najboljem redu. Rekli su mi da ce joj se mozda desavati aritmija povremeno, ali da ce to biti kratkotrajno. I evo danas pola dana uzlupa joj se srce do 200 otkucaja, to traie desetak minuta, pa se smiri i sve tako u krug. Ja vise ne znam sta cu. Zivot se pretvorio u pakao.

    • dobar dan zovem se istvan kovac iz skorenovca ja imam vec 20 godina preskakanje srca skoro svaki dan imam pritisak pijem vivace i vazotal i za srce tenses 1/4 i samo sta mogu da kazete kod nas ni jedan doktor nista nemoze da kaze nosiosam holter 48 sati nemoze da ukvati preskakanje srce svaki dan se mucim vec 20 godina sad imam 61 godina nemogu da izdrizim dalje ruzno se osecam plasim se stalno imam napad niko nista nemoze koji lekovi da pjem dali moze od lekova da prestane preskakanje .hfala unapred

    • Mene muce, vec ima nekoliko godina, svakodnevno u ponekim momentima: PAC (pretkomorski), poneki PVC (komorski) kao i kratke salve PSVT (120 do 160bpm). Malo je reci da su mi unistili zivot. Razumem svakog ko ima ove probleme jezivi su i zahtevaju sami od sebe da trazite resenje, tj covek je prinudjen jer mu nije dobro. Doktori, vecina njih nema pojma o tome kako to izgleda, cesto cete da cujete da vam govore da je na nervnoj bazi itd. Takodje ce da vas ubedjuju da je to normalno i da se sa time zivi itd da ne nabrajam sve te fraze koje sluze da vas otkace. Cak i da platite debelo u 90% slucajeva vam nece resiti problem jer ne znaju. A ne znaju upravo zato sto otkacinju takve pacijente. Prva stvar je da morate da tragate sami kad vam se desava sta utice, kolko god ste u stanju. Tu moze da bude vise faktora, npr vegetativna neuropatija, ili neka priraslica na srcanoj maramici, ili izmedju plucne i srcane (kako mi rekao jedan doktor), moze da bude stomak nekim nervnim putem nadrazi vagalni nerv i okine neku tacku na srcu da se elektricno prazni (K-Na,Cl) pa umesto da imate normalni otkucaj iz SA (sinusnog cvora) vi imate neki preskok iz te nadrazene tacke. Sve ovo sto pisem je samo razmatranje ali nije resenje. Jer mora se naci tacno mesto ili tacan uzrok ili tacan skup ili lanac uzroka i da se negde prekine. Za tako nesto vam je potreba POSVECENI lekar, kardiolog/gastroeneterolog ili ekipa posvecenih doktora kojima ce biti izazov da rese neki komplikovan problem. A to na Balkanu vrlo tesko da nadjete. U Nemackoj postoje Roemheld klinike specijalizovane samo za to, ali naravno tu su problem finansije. Tako da u principu ostaje vam da se molite Bogu da vas odvede gde treba ili da vam resi problem On licno. Od medicinskog sistema u nasim predelima ne ocekujte resenje. Ovo Parastitasta je samo jedan moguci uzrok. Moze da ih bude raznih mnogo raznih uzroka. Treba istrazivanje i eliminacija. Ali kazem to na Balkanu nema ko bi hteo tako da se bavi medicinom, kako treba. Uglavnom ih zanimaju pare i titule.

    • Evo čitam sve ove vaše probleme oko preskakanja srca, tj.aritmija i sjetim se sebe i onog doba od godinu dana kada su mene mučile i kada sam mislila da ću poludit od nervoze jer mi tih godinu dana život više nije bio život kakav sam prije živjela. I ja sam obišla sve moguće doktore, nosila holter, ekg, uzv srca, uzv abdomena, gastroskopija itd.itd.itd. Na kraju dobila Concor koji mi nije pomogao prvih 20-tak dana ali je nakon toga počeo djelovati iako bi mi se znala desiti koja aritmija ali rijetko. A onda nakon cca pola godine evo je opet, kao da ništa ne pijem, svako malo preskok srca, nepravilan rad, stane, nastavi....izluđujuće. Da skratim cijelo pisanje i da vam otkrijem razlog mojih aritmija. HIPERPARATIREOIDIZAM!! Dakle od svih doktora došla sam do endokrinologa koji mi je dao što sve trebam izvaditi u krvi, a između ostalog bio je i KALCIJ koji kada ga imaš u krvi više nego što treba znači da ti doštitna žlijezda ne radi dobro i pušta previše PTH (hormon) koji uzrokuje višak kalcija u krvi jer ga hormon izvlači iz kostiju i pušta u krv. Eee kada imate hiperkalcemiju od nepravilnog rada doštitne žlijezde (paratireoide) ona vam izaziva između ostalih simptoma i ARITMIJE, a ako previše luči hormona i ima previše kalcija u krvi može doći do po život opasnog zastoja srca. Puno njih ovo ne zna pa tako nisam ni ja znala jer svi nas šalju na pregled štitne žljezde ali nitko i na doštitnu. Dakle, nakon operacije koja je zaista brza i treći dan ideš kući, i nakon što su mi izvadili samo jednu paratireoidnu zlijezdu koja mi je puštala previše hormona (sveukupno ih ima 4) ja više nemam aritmija, niti jednu jedinu!!! Zato svi koji niste izvršili preglede doštitne žlijezde (uzv) hormona koji luči (PTH) i kalcija u krvi, obavezno to napravite jer u slučaju da se kalcij povećava, taloži se u krvnim sudovima i može izazvati i zastoje srca i moždane udare. Ako  sam ikome pomogla bit će mi jako drago jer znam kroz što sam sve prolazila dok me mučila aritmija a po svim doktorima sve je bilo skroz ok, dok nisam došla do fantastičnog endokrinologa. Veliki pozdrav svima!

    • Evo čitam sve ove vaše probleme oko preskakanja srca, tj.aritmija i sjetim se sebe i onog doba od godinu dana kada su mene mučile i kada sam mislila da ću poludit od nervoze jer mi tih godinu dana život više nije bio život kakav sam prije živjela. I ja sam obišla sve moguće doktore, nosila holter, ekg, uzv srca, uzv abdomena, gastroskopija itd.itd.itd. Na kraju dobila Concor koji mi nije pomogao prvih 20-tak dana ali je nakon toga počeo iako bi mi se znala desiti koja aritmija ali rijetko. A onda nakon cca pola godine evo je opet, kao da ništa ne pijem, svako malo preskok srca, nepravilan rad, stane, nastavi....izluđujuće. Da skratim cijelo pisanje i da vam otkrijem razlog mojih aritmija. HIPERPARATIREOIDIZAM!! Dakle od svih doktora došla sam do endokrinologa koji mi je dao što sve trebam izvaditi u krvi, a između ostalog bio je i KALCIJ koji kada ga imaš u krvi više nego što treba znači da ti doštitna žlijezda ne radi dobro i pušta previše PTH (hormon) koji uzrokuje višak kalcija u krvi jer ga hormon izvlači iz kostiju i pušta u krv. Eee kada imate hiperkalcemiju od nepravilnog rada doštitne žlijezde (paratireoide) ona vam izaziva između ostalih simptoma i ARITMIJE, a ako previše luči hormona i ima previše kalcija u krvi može doći do po život opasnog zastoja srca. Puno njih ovo ne zna pa tako nisam ni ja znala jer svi nas šalju na pregled štitne žljezde ali nitko i na doštitnu. Dakle, nakon operacije koja je zaista brza i treći dan ideš kući, i nakon što su mi izvadili samo jednu paratireoidnu zlijezdu koja mi je puštala previše hormona (sveukupno ih ima 4) ja više nemam aritmija, niti jednu jedinu!!! Zato svi koji niste izvršili preglede doštitne žlijezde (uzv) hormona koji luči (PTH) i kalcija u krvi, obavezno to napravite jer u slučaju da se kalcij povećava, taloži se u krvnim sudovima i može izazvati i zastoje srca i moždane udare. Ako sam ikome pomogla bit će mi jako drago jer znam kroz što sam sve prolazila dok me mučila aritmija a po svim doktorima sve je bilo skroz ok, dok nisam došla do fantastičnog endokrinologa. Veliki pozdrav svima

    • Čitam vaše komentare i prepoznajem većinu opisanih simptoma koje sam imao. Ukratko desavalo mi se vise puta ubrzavanje pulsa, uglavnom pri savijanje. Puls se vracao u normalu nakon 15-60 minu. Strašan osećaj. Takođe mi se desavalo da imam stalne aritmije. Neprijatan osecaj. Ukratko frka panika lekari,dijagnoze,terapije i sve isto. Pomogao sam sebi tako sto sam u vaskršnjem postu prestao da pijem kafu i alkohol i prestao sam da pusim. Vise fizicke aktivnosti (duge setnje umerene suve vezbe)

    • Evo i ja da se javim s srcanim tegobama.Pazljivo sam citala prethodne komentare. Imam godinama preskoke srca i gusenja....imala sam i ubrzan puls.Puno puta radila sve od holtera, ultra zvuka srca, stomaka, laboratorija, ergometrije.Manje više nalazi su bili ok , osim tih SVES i VES koje su bile kao bezopasne.Pocelo je biti sve gore.Dobila sam Concorn 2, 5 mg ( bisoprolol), nije pomoglo.Zatim su probali sa Isoptinom , nije pomoglo.Zatim proba s Metroprololom , nije pomoglo Zatim proba s propranololom nije pomoglo.Mozda su doze bile premale. Na kraju sam dobila Rytmonorm , pomoglo ali opet ne dovoljno. Imala sam i neke čudne bolove u stomaku. Ultra zvuk stomaka uredan, osim meteorizma.Isla na rentgen stomaka. Gastroskopija uredna osim malo više žući u želucu. Radila pasazu želuca i jednjaka. Ustanovljena mala kila želuca ali kao nije od toga.Pila lijekove za varenje.Stomak jako nadut. Dobila u nekoliko navrata puls od 150 do 230 u min. Ritam se sam vratio u normalu za koji minut. Užas, prepala se gotovo je. Kardiolog na ekg kada sam imala puls 230 ,rekao da FA( fibrilacija atrija ) Evo mislim se sada imam i to. I savjet je bio elektrofiziolosko ispitivanje i ablacija ako bude potrebno. U velikom strahu odem i na to .Pronađu mi tahikardiju ali nije bila FA. Ok, to mi spale tada , sve dobro prošlo. Sutra me otpuste kuci .Kontrola za 6 mj.Ako se vrati ponovicemo. Nije se više vratio taj brzi ritam od 200. Ali su se pogoršali preskoci.Radila ponovo holter, ultra zvuk srca , ergometriju ništa posebno nije pokazalo osim tih preskoka koji nisi opasni i imaju ih manje više svi ljudi.. I dalje sam na terapiji Rytmonorm jer se ne usudim skinuti se s nje.Ne znam kako bi bilo da nisam na Rytmonormu.Mozda bi mi bilo još gore. Eto mucim se s tim.I ne znam što ću.Promjenila sam puno kardiologa i evo me opet na početku. Ako netko ima slične tegobe i ima potrebu neka se javi. Moj mail ciciban1234@hotmail.com. Možda bih trebala istražiti polje Homeopatije i s tim pokusati .Često mislim da mi je sve ovo od stomaka i varenjaa možda i od te male klizajuce kile..Počela sam piti od jučer enzime gusterace za probavu na savjet jedne doktorice.pa ćemo vidjeti . Lijep pozdrav svim učesnicima ovog portala.

    • Kad legnem ili kad sam u polu lezecem polozaju osjetim preskakanje srca i pritisak u prsima i nesto kao, ne znam, kao baloncici zraka da mi se krecu u predjelu prsa, sto smeta i stvara prisak.Zbog toga mi se desio i prvi napad panike, nakon toga knedla u grlu, opet napadi panike zbog pritiska u prsima. Ukoliko legnem na bok isto pritisak i cesto mi se zacepi nozdrva. Radila krvne nalaze, EKG, hormone stitnjace, ultrazvuk srca, sve uredno. Jedino sto mi na um pada, mogucnost da sve to ide od zeludca.

    • ima li ko osjecaj da nemoze disati kroz nos kao tipa nedostatatk vazduha ponekada kao da Imam knedlu u grlu lupanje srca povracanje it'd it'd, uradio sam krvnu sliku nema nikakvih problema kao I uradio EGG kod interniste prepisao mi KARDIOPIRIN I PERSOLOL, a najvise me nervira kada mislim na to usredsredio sam se na disanje sad Imam problema citao svasta po internetu spavam fino nemam problema I jedem fino Imam 27 godina tezak 7kg skoro visok 1,75 stvarno neznam sto je problem ovo mi traje evo godinu ipo neznam sta dalje I kako ako ima bilo kakvu informaciju neka podjeli sa nama. ....

    • Ako su vam nalazi generalno u redu i pijete neki antiaritmik, a simptomi i dalje jaki popricajte sa psihijatrom. Antidepresivi spašavaju. Ne samo od tuge i depresije nego od čitavog niza simptoma koje ste navodili, nervoza želuca, nedostatak vazduha, nervoza srca, ne moze to da se reši samo snagom misli. Mozda serotonin može da vas dovede u balans, a ne stvara zavisnost kao benzodiazepini.

    • Drugi put blazi oblik korone...posledice kada popijem bilo lakav oblik kiseline ( vitamin C,dexomen...) Srce pocinje da mi preskace i nepravilno radi,skoci mi pritisak 250/90,160/90 vrlo neprijatno!!! Uradio ultra zvuk srca sve OK Ultra zvuk adbomena sve Ok Holesterol i trigliceridi malo poviseni... Vrlo cudan osecaj i burna reakcija na vitamin C... Molim za savet,odgovor...hvala

    • Možda nekome pomogne 2l vode dnevno Mg Istezanje,jačanje leđnih mišića,sedenje sabija organe pa srce titra Masaža želuca ,ako osećate da je podignut. Šetnje Sve ovo ako ekg i dr kažu da nema problema druge vrste.

    • 48 godina. Imam preskakanja srca od kad je pocela pandemija. Mozda stres? Radila sam sve pretrage kod kardiologa i dijagnoza je supraventikularne ekstrasistole. Nosila sam EKG holter 24h i uocena je jedna serija od 5 SVES i 2 od 2 SVES. Radila sam i dopler karotida, zakrcenost do 10%, sto kazu da je normalno. Imam povecan holesterol 6.6. Drugo je sve sasvim u redu. Kardiolog mi je prepisala Biprez 2,5mg, jedna tableta ujutro (mada mi dosta snizava pritisak i puls!) i Bromazepam 1,5mg po potrebi. Prve simptome, preskakanje srca i ubrzan puls, sam apsolutno pocela da osecam posle jela. Krenula sam da jedem stojeci i posle svakog obroka popijem jednu tabletu Digestala. Pomaze! Sve gore navedeno apsolutno pomaze, ali nije resilo problem 100% i dalje se desi po koje probadanje, peckanje...Nervira me, stalno obracam paznju na to, ali moram priznati da mi vise ne deluje zastrasujuce. Kardiolog kaze da uzimam Biprez sest meseci, pa da je opet posetim. Insinuirala je da ga tada moze i ukunuti skroz. Dakle, da li se to nekom desilo i da li moze skroz prestati posle 6 meseci.? Nisam jos bila kod gastro, ali kardiolog misli da je meteorizam u pitanju i da je perikard vrlo osetljiv na svaki pritisak. Eto, mozda nekom i ovo pomogne

    • Postovani saborci

      Prije svega, zamolio bih momka (45 god) koji je ostavio poveci komentar u novembru ove godine, povodom apsolutne aritmije, da mi se javi da razmjenimo par recenica, jer smo izgleda u slicnoj situaciji. Moj mail samardzicm85@gmail.com. Inace imam 36.godina. U septembru sam prelezao koronu, blazi simptomi, medjutim kada sam otisao na kontrolu nakon mjesec dana ustanovljena mi je apsolutna aritmija. Nakon jednog propafena srce se vratilo u ritam. Rekli su mi da je od korone, dali terapiju. Od tada imam preskakanja srca ujutro i uvece ili nakon naglog napora (pa i minimalnog), probadanje i trnjenje u lijevom dijelu grudi. Kardiolozi mi kazu da je probadanje i trnjenje od ledjnog nerva, a da je "po neki preskok" normalan nakon korone. Inace sam dobio bebu ljetos i od tada stvarno lose spavam i bio sam pod velikim stresom jer je i beba sa samo 2 mjeseca imala koronu. Dodao bih da su mi nalazi srca uredni, ekg, ultrazvuk, holter (prikazao ves i sves, al ne veliki broj) . Takodje kada imam osjecaj preskakanja srca, tacno otprilike mogu da znam u kom polazaju ce se desiti, nakon nekog saginjanja npr., takodje i nakon promjene polozaja prestane. Kada to kazem doktorima odgovore da to nema veze sa problemom srca i da mi je srce zdravo, samo da u zivotu obracam paznju i reagujem ako mi se ta aritmija vrati, te da ovi preskoci, koji znaju biti i uzastopni, nisu aritmija vec estrasistole. Ja sad ne znam jel to od korone stvarno, hoce li se vratiti, kakav zivot da vodim, cemu da se nadam. Imam 36 godina, vodim aktivan zivot (vodio sam) , ronjenje, hajking, biciklo, fudbal...postao sam otac nedavno i eto sad aritmije, koja kad procitam o njoj, vidim da moze da dovede do najtezih posljedica... Eto ako je neko ima slicno iskustvo, moze da se javi na mail. Pozdrav

    • Poštovani imam 55 godins pre 4 meseci osetio sam preskakanje srca imam kaskadno zeludac nekoliko puta sam radio ekg srca sve u redu zadnji put i na ekg je pokazao preskakanje srca doktor kaze da je to od stresa i nervoze.Radio sam i uz srca i ustanovljena mi je aortna regurgitacija 1+ EF60% da li ima mesta za paniku i zabrinutost.Hvala svima na pomoči.

    • I ja imam problem sa preskakanjem srca (ekstrasistole).Na holteru zabelezeno oko 475 ventrikularnih ekstrasistola,eho je ok sem blagog prolaps.Izludjuju me svakodnevno, ne mogu da funkcionišem kako treba,osecam kao da mi srce zaigra,ili stane ,napravi pauzu..Odvratan osecaj I stvara strah.Ako neko ima nesto da predloži sta bih mogla da probam od lekove nek mi se javi na majalex13@hotmail.com.

    • Postovani, Vidim da nisam usamljen u problemu "preskakanje srca". Imam 45 godina i vec 10 godina imam manje ili vise slican problem kao svi Vi ovde: -preskakanje srca koje izgleda kao da preskoci jedan otkucaj -jako lupanje srca u lezecem polozaju, ali ne uvek -osecaj kao da sam naduven u predelu stomaka i creva -kiselina i hrana koja se vraca ali ne cesto -obicno tu kiselinu i nadutost posle sportke aktivnosti prate pomenuti preskoci -po mom osecaju ti preskoci prestaju posle podrigivanja i vracanja kiseline -neki put sam imao osecaj da se preskoci pojave na neki odredjeni pokret(pregibanje,savijanje...) -u poslednje vreme cini mi se da posle velike nuzde, osecaja ispraznjenih creva osetim po neki preskok. MOZDA NEKOM POMOGNE...

      1. Davne 2011 se prvi put javljam kod kardiologa na Vma, UZ srca, holter, test opterecenja, biohemija. SVE U REDU(par ekstrasistola), gastroakopija(nema kile), stitna zlezda sve uredu, test koksaki, test na boreliju, sve sve u redu. Dijagnoza "nije to nista, to je sve normalno", ne obaziru se na simptome vezane za zeludac.
      2. 2014 se javljam kod nacelnika aritmije prof. koji sprovodi bukvalno sve isto holter, uz, test opt, biohemija. Nalaz uredan, ne obazire se ni on na moje sumnje da je zeludac.
      3. 2014 se javljam kod prof gastrologa, opet gastroskopija, radjena gastroskopija, radjen rtg sa barijumom, nalaz nema kile. Ni on ne poklanja paznju na vezu zeludac-preskoci. Kaze zdrav 100 %
      4. 2015 Nastavljeni preskoci s vremena na vreme, po preporuci idem kod prof specijalista za zeludacne kile, radjena opet gastroskopija. Nalaz nema kile. On se prvi malo zainteresovao i nalazi da je mozda dispepsija(lose varenje) razlog preskoka. Prepisuje iberogast, i egnolyn to je lek iz grupe antidepresiva koji nisam hteo da uzimam jer je antidepresiv.
      5. 2016 preskoci su i dalje tu, radim kontrole na godinu dana holter, test opterecenja, UZ, biohemija Nalaz:povremene ekstrasistole, sve u najboljem redu.
      6. 2020 prelezao koronu. Bio na kiseoniku, ozbiljna upala pluca. Oporavio.se, nastavio lagano sa portom posle 6 meseci.
      7. 2021 navikao se na preskoke, radim kontrole i sve je u redu. Simptomi i dalje tu: retke kiseline sa kombinacijom sporta daju 80 % preskoke, podrigivanje sve cesce, preskoka nekad nema i po par meseci,
      8. SEPTEMBAR 2021: nakon napornog radnog dana, nisam jeo nista ceo dan, oko 17 h trcim na traci, radim sklekove i zgibove i krecu preskoci i kiselina i vracanje komadica nesvarene hrane od prethodnog dana. Neobazirem se na preskoke jer sam naviknut na njih. Pokusavam da izazovem podrigivanje da mi prodju preskoci i nadutost. Medjutim preskoci ne prestaju i prvi put u zivotu krecu.da budu u serijama, bukvalno 20 preskoka za minut dva. Krece blaga uznirenost i kad odjednom kao da nema otkucaja. Shvatam da nesto nije u redu, dobijam osecaj da se srce grci i radi potpuno nenormalno, to vise nisu preskoci. Vozi me brat u hitnu gde konstatuju Apsoluta aritmija. Pustaju me kuci tek ujutru, a ritam mi se vratio iz treceg pokusaja tacnije tek posle trece terapije. Opet sve ispocetka, gastroskopija, holteri, biohemija, uz, stitna, SVE U REDU. Dobijam informaciju da Apsoluta nije zezanje ali ako se ne ponovalja cesto nema razloga za lekovima. Medjutim...
      9. Okt 2021. Ja sam na dijeti, pazim sta jedem, manji obroci... Opet slican dan, samo s am malo doruckovao, nisam jeo nista. Opet oko 17 h sam se savio da dohvatim kljuceve sa poda kad ono krenuli preskoci. Razlika je da nema kiseline. Posle 5, 6 preskoka opet grcenje, opet hitna i opet APSOLUTA ARITMIJA. Dobro je da sam se brzo vratio u ritam i to bez terapije.
      10. Ocajan, ne znam sta da radim. Internet sam naucio napamet, svaka stranica o tome otvorena. Jedinu vezu zeludac-lose varenje-kiselina nalazim sa VAGUS NERVOM. Tako i nalzim jedinog dr (makar tako internet kaze) koji spominje Vagus kao razlog preskaknja i da on radi preglede u tom pravcu. Ja odmah kod njega, prof Milovanovic, covek me pregledavao 3 min i prepisao vitamine iz jedine apoteke koja to ima i to iz Petrovcica iza Surcina i to ni manje ni vise nego vitamini koji kostaju 35000. *** Ljudi vidim da ste svi ocajni, ja sam izgleda.iz obicnih.ekstrasistola (preskoka) dosao do ozbiljnog stanja cak mi operaciju(ablaciju kroz preponu) predlazu, a ja imam 45.godina, a po nalzima sve perfektno.zdravo. Vidim da i kod Vas na ovom pa i na sto drugih foruma muci preskaknje srca. Vecina spominju famozni zeludac, kiseline, nadimanje, vracanje nesvarene hrane kao propratni simptom preskaknja. Obisao sam skoro sve najbolje kardiologe, gastrologe, i niko nije poklonio paznju toj vezi. Kazu moguce je da je uzrok zeludac ali na pregledima ne nalaze nista. -Pitao sam ih i o famoznom Vagusu ali ne pridodaju znacaju ili ne znaju. -Pitao sam i o zeludacnoj kili, ili mozda klizajucoj kili koja se na pregledu ne vidi jer mi svi na gastroskopiju ili rtg idemo praznog ispraznjenog zeludca. Odgovori su " zdrav si sto se nas tice"
        • u par navrata sam ih ubedjivao i raspravljao se sa tim isti profesorima kojima dobar dan nije ispod 100 eur a da negovorim o kompletnim pregledima. Ubedjivao sam ih da imam utisak kao da srce stiskaju organi tipa zeludca ili dijafragme, ali su oni oni izriciti da je to mala verovatnoca. -cak sam u nekim literaturama nalazio da pad secera moze iazvati citavu pometnju, oni kazu teoretski moguce, ali opet kazu zdrav si. 10 GODINA JURIM I TRAZIM DOKTORA ZA PRESKAKANJE SRCA... I nisam uspeo da resim problem i ako sam bio kod najboljih i ako sam to debelo placao. Ako neko mozda neko bilo sta ima da kaze vrlo rado cu procitati, a nadam se da sam i ja nekom makar malo otvorio oci.

    • Pozdrav Imam problem sa preskakanjem I ubrzanim random srca Prvi simptomi su se javili pre 2 godine u pocetku je bilo jedom ili dva puta nedeljno uglavnom Dan ili dva posle neke stresne situacija. Jednostavno u predelu zaludca osetim neki pritiska I onda srce krene da lupa Isto se desava i prilikom savijanja unapred osecaj preskakanja srca I nesvestica. Radio sam EKG, gastriskopiju rendgen ustanovljen je gerb I trgovi cira na dvanaestopalačnom crevu. Poslednjih dana situacija se pogorsala za suo sam u hitnoj otkucaji srca bili su od 180-215 posle sat vremena sisli na 160 Dobio sam elektro sok da bi vratili rad srca u normalu Radjen EKG rezultati uredni posle par sati poslali kuci rekavsi da je uzrok svega zeludac Ako je neko imao slicno iskusvo pa uspeo da resi problem molm da mi se javi, danima nemogu da radim nista

    • Dobro veče, imam jedan problem. Pio sam antibiotici. Imam koronu. Odjednom mi se desio kada sam zadremao u delić sekunde skočio mi želudac i počeo da me guši i ne mogu uopšte da spavam, a kada sam u svesno stanje to mi se ne dešava, samo kada zadremam. Molim savet...

    • Cao svima, imam problema sa preskakanjem srca, ume cak i po ceo dan da mi preskace srce na svakih 30 sekundi mi preskace, ako se nekom ovo isto desava i moze nekako da pomogne nek se javi na filip090795@gmail.com

    • Dobro jutro. Imam problema vec godinu dana ujutru cim ustanem otvorim oci imam lupanje srca i zeluca onda mi se tresu ruke posle celo telo i vrtoglavicu i prilikom hoda dok idem na poslu ili po kuci nemam puno vazduha.Bila sam kod Dr reko je da moram Ekg da uradim rekli da je sve u redu ali da mi treba kondicija ali ja toga dosta imam idem peške 2 km do posla pa nazad onda po kuci radim imam 5 dece i plus radim privatno 3 dana onda je Dr reko da je to stvarno dosta sporta za mene hahahaa.Dali mi da pijem Fantomed za zeludac kazu da je to mozda problem sto ja imam i lupanje srca i sad moram da cekam 2 meseca do termina jer ima puno njih koji cekaju na snimanje zeluca kamerom.Sta vi mislite o tome molim vas odg mi Hvala unapred

    • Ja sam imao godinu dana preskakanja, davali su mi beta blokere, koji mi nista nisu pomogli, Kod kardiologa su biliu redni pregledi i ultrazvuk (radio analize za štitnu, at za koksaki,,. i sve je bilo regularno). Ispostavilo se da je probelm sa zelucem. Pronašao sam čoveka koji to masažom vraća na mesto i u poslednjih 5 meseci sam imao možda 5 preskakanja, i to prilikom savijanja i podizanja tereta u tom položaju. Pre tretmana kod njega toliko sam imao preskakanja na dnevnom nivou. I dalje umem da iziritiram te senzacije prilikom nekih treninga, ali ne može da se poredi stanje o pre 5 meseci i danas. Nadam se da će nekome biti ovo od koristi.

    • Postovanje, za sve vas koji ste isli kod kardiologa, pregledali krvnu sliku komplet, nedostatak minerala kao sto su Magnezijum Kalijum i Natrijum, pregled zeludca i nije ustanovljena nikakva promena ili komplikacija savetovao bih vas da odete kod homeopate. Imao sam slicne tegobe kao vi, nakon 3 meseca resio sam 80% svojih problema. Mogu normalno da funkcionisem, samo u nekim slucajevima oreterane fizicke aktivnosti dolazi do blazeg preskakanja srca. Takodje sam provalio preosetljiv zeludac iako jedem uglavnom zdravu hranu, imam nedostatak enzima za varenje odredjene hrane. Tako da sve krece uglavnom od zeludca.

    • Pozdrav ljudi Imam jako velikih problema i ne znam sta cu vise od sebe. Rekli su mi da imam hijatus herniu pa zbog toga imam problema sa aritmijama koje me unistavaju. Preko dana kada radim sve je normalno bukvalno kao da ih ni nema ali uvece kada legnem to je haos,ne mogu normalno da spavam,po ko zna koliko puta nisam spavao celu noc vise ni ne brojim. Dali su mi da pijem bensedine i neki lek za srce koji mi nije pomogao a bensedine nisam koristio nikako. A za zeludac nemam nista,sve je to pocelo kada je krenula ova korona i nikako ne mogu da odem kod doktora na dalje preglede a ubija me ovo. Pio sam pre nekoliko nedelja lekove za spavanje,tad bih zaspao i bilo bi okej. Da li mogu da nastavim da ih pijem ili sta da radim ? Dajte mi neki savet,molim vas

    • I jas vec 6 meseca se borim isto kao vam dali nekoj moze meni pomogneti

    • Imam vec godinu i po dana preskakanje srca pijem propranolol 1/4 lorazepam kada mi jace preskace ali jos uvek neorestaje inace imam problem sa stomakom gastritis vec godina pijem lek ali i dalje imam tekobe,Uradila sam sve sto se tice srca i stomaka i dijagnoza gastritis,sto se tice srca uradila sve i sve uredu.I dalje pijem lek za želudac i lek sa preskakanje srca ali meni isto .Molim savet...

    • Imam preskakanje srcanog ritma ..pritisak prosecni 130/90..otkucaji 68...Pijem amlodipin. 5 mg, tolvon 1 /2 uvece i nekad ujutro ako sam pod stresom. Nemam stitnu žlezdu , pijem tivoral 150 mg dnevno ujutro. Svaki drugi dan po 1 tabletu diunorm od 25 mg. Kiselina u želucu povecana..pijem nolpazu od 20 mg dnevno ujutro .Patim od neuro dermatitisa, i alergija izazvanih stresom. Od suplemenata Uzimam magnezijum hlorid, D3 Vit od 10.000 in dnevno. Imam artrozu zglobova Saka ruku. Analizom krvi mi uvecana mokraćna kiselina na 375, holesterol 5,37. Hormoni t3 i t4 u granicama TSH 0,01... Da li imam razloga za brigu. Srce izjutra kuca po 30 otkucaja, pa preskoci, danju 11 pa preskok..i onda dva puta po jednom posle dva otkucaja. Kao po nekoj matrici. Ne pijem, ne pušim. Imam 65 g. Umereno aktivna. Imam li razlog za brigu ?

    • Desava mi se kad legnem i taman zaspem probudi me bol u grudima i imam osjecaj ako ustanem da cu da se prevrnem, nekad mi naidje i nagon za povraćanje, a desava mi se i preko dana kao da cu da se onesvijestim.