1. Problemi sa tvrdom, tankom stolicom i bolovima u trbuhu

    Pitanje broj: #142073

    Već nedelju dana imam problem sa tvrdom stolicom i tanak izmet (kad jedva uspem da obavim nuždu). Pre nego što se sve ovo pojavilo pio sam antibiotike, vitamin c kao i b kompleks. Kada sam prekinuo terapiju, sledećeg dana sam imao bol u stomaku i nakon toga probleme sa tvrdom stolicom. Druge simptome nemam, a trenutno nemam ni bolove u stomaku. Šta da radim, imate li neki savet za mene?

    Odgovoreno: 20. 11. 2015.
    • Poštovani,
      Molim Vas da se javite na gastroenterološki pregled. Po opisu, radi se o suženju završnog dela debelog creva i to svakako mora da se bez odlaganja ispita. Rade se endoskopski pregledi (anoskopija, sigmoidoskopija ili kolonoskopija), zavisno od procene i odluke gastroenterologa. Nemojte ovo propustiti.