1. Svetlo crvena krv na wc šolji posle velike nužde

    Pitanje broj: #139586

    Od juče, posle velike nužde primećujem svetlo crvenu krv, ali ne u stolici, već na wc solji. Oko deset godina imam hemoroide. Svakodnevno pijem lekove za pritisak, a uz njih pijem i dosta vode, kozije surutke i mleko. Jedem tunjevinu, sardinu, musli, kuvana jaja, beli luk i paradajz. U toku nužde ne osećam nikakve bolove. Sve je normalno sem te svetle krvi na wc solji. Ovo traje od juče i već tri puta sam nuždio i uvek ima krvi.

    Odgovoreno: 19. 08. 2015.
    • Pojava sveže krvi u stolici je upozorenje da treba uraditi gastroenterološki pregled: klinički pregled, laboratorijske analize i endoskopsku eksploraciju ovog dela digestivnog trakta; anoskopiju, rektosigmoidoskopiju ili kolonoskopiju.