1. Simptomi moguće helikobakter infekcije

    Pitanje broj: #137939

    Moja majka ima 80 god. Na insulinu je od prosle godine. Ima helicobacter koji nije tretiran. Odnedavno, posle svakog obroka ima problema u vidu teskobe i težine u želucu. S obzirom na godine, da li sme da koristi trojnu terapiju?

    Odgovoreno: 17. 06. 2015.
    • Prvo treba ustanoviti pravu dijagnozu. Postoji više bolesti sa sličnim simptomima, pogotovo u početku. Tek kad bude sigurno da su smetnje izazvane baš helicobacter-om, a ne nečim drugim, njen terapeut će se odlučiti za neki od terapijskih pristupa.