1. Povišena temperatura i promena na terminalnom ileumu

    Pitanje broj: #137715

    Već godinu dana konstantno imam povišenu temperaturu u rasponu od 37 do 37. 4 C. Operisano mi je slepo crevo, što nije rešilo problem. Nista konkretno nije ustanovljeno osim ešerihije koli i helikobakterije, koje su izlečene. Međutim, temperatura i dalje stoji. Poslednji nalaz je sa magnetne rezonance koji vam šaljem u prilogu. Da li biste mogli da mi pojasnite ovaj nalaz? Da li isti ima uticaj na povišenu temperaturu?

    Odgovoreno: 08. 06. 2015.
    • Povišena telesna temperatura je, kad se zna razlog, jedna od najednostavnijih dijagnoza, a kad se ne zna, jedna od najtežih u internoj medicini. Razloga može da bude veoma mnogo, od onih manje značajnih do najtežih. Ispitivanje obično obavlja iskusni kliničar u hospitalnim uslovima.
      Iz ono malo podataka koje ste dostavili, predlažem da uradite kolonoskopiju s ileoskopijom terminalnog ileuma da bi se definisala ta opisana promena na terminalnom ileumu (završnom delu tekog creva, pred ulivanjem u debelo).