1. Unutrašnji hemoroidi, krv u stolici sa bolovima u trbuhu

    Pitanje broj: #142393

    Već par mjeseci imam bolove u lijevom dijelu stomaka, uglavnom u visini pupka, koji se povremeno širi prema struku ili na dolje. Sa ginekološke strane je sve u redu. Skener bubrega nije pokazao pesak ili kamen. Opazila sam jednom do dva puta prisustvo krvi u stolici, mada od ranije imam problem sa unutrašnjim hemoroidima. Pražnjenje crijeva mi je pomalo otežano, a stolica je u vidu kuglica najčešće. Kalprotektin nalaz je bio uredan. Kakvo je vaše mišljenje?

    Odgovoreno: 03. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Opisujete simptome leve (distalne) polovine kolona (debelog creva). Pođite na pregled kod gastroenterologa, koji podrazumeva klinički pregled, endoskopiju, laboratoriju. Smetnje traju kažete već nekoliko meseci. Dosta je bilo.