1. Krčanje creva u ležećem položaju

    Pitanje broj: #139254

    Imam problem sa krčanjem creva. Nemam problema sa stolicom, ali dešava mi se često da mi iz određenih razloga krče creva, naročito u ležećem polozaju. To mi stvara veliku psihičku napetost. Na pregledima su mi rekli da je to sindrom nervoznih creva. Kako se rešava taj problem? Postoji li neki lek koji pomaže?

    Odgovoreno: 05. 08. 2015.
    • Ukoliko ste obavili sva potrebna ispitivanja (kliničke preglede, laboratorijske analize, koprološki pregled i slično) i ustanovljeno je da se radi samo o "nervoznim" crevima, pokušajte da promenite način ishrane.  Koristite izvesno kraće vreme (2 do 3 nedelje) neki probiotik i možda Meteospsmyl 3xdnevno u toku 2 nedelje.