1. Problemi sa stolicom

    Pitanje broj: #139986

    Imam problem sa stolicom. Već duže vreme, stolica je naizmenično kašasta i normalne konzistencije. Boja se menjala od svetlo žute do tamne, sa primesama sluzi. Ove tegobe traju mesec dana, s tim što poslednjih 5 dana imam kašastu stolicu neposredno nakon obroka. Šta može biti razlog ? Studiram medicinu, 4. sam godina i brine me mogućnost da imam Kronovu bolest ili ulcerozni kolitis.

    Odgovoreno: 04. 09. 2015.
    • Poštovani,
      Dragi, kako rekoste, budući kolega. Prvo uradite preglede stolice na: a. Koprokulturu, b. Amebe i parazite i c. Mikološki prgled stolice (gljivice). Ne pominjete ni temperaturu, ni malaksalost, a ni da je uradjena elementarna laboratorijska dijagnostika. Uradite to, pa otidjite na pregled kod vašeg lekara sa svim nalazima.