1. Ispitivanje iritabilnog kolona koji ne odgovara na terapiju

    Pitanje broj: #137298

    Imam problema sa glasnim krčanjem creva godinama. Ne pušim, ne pijem kafu, gazirane sokove, alkohol u minimalnim količinama. Bio sam kod gastroentrologa i konstantovan mi je iritabilni kolon, ali terapija nije pomogla. Ne znam kome da se obratim više, svaka pomoć mi je dobrodošla. Od svih nalaza jedino su mi pronađena zrna skroba, a doktor je rekao da mogu sve da jedem. Uradio sam i dodatne analize urina, krvi i gvožđa i sve je u normalnim granicama.

    Odgovoreno: 18. 05. 2015.
    • Da li ste uradili i preglede stolice na: koprokulturu, amebe i parazite i mikološki pregled (gljivice) . Takođe, bilo bi korisno uraditi i pregled stolice na "3 preparata" (steatoreju, amiloreju, kreatoreju) i prema nalazima podesiti terapiju i dovesti u sklad verovatno poremećeni sastav sadržaja u crevima, odnosno "makrobiotu". Tome se u poslednje vreme obraća znatno veća pažnja i rade do skora potpuno neuobičajeni terapijski postupci.