1. Neredovna stolica, helikobakterija

    Pitanje broj: #141257

    Mesec dana imam probleme sa stolicom. Smenjuju mi se normalno formirana stolica i proliv ili veoma slabo formirana stolica. U jednom trenutku sam izbacio samo vodu ili sluz u maloj kolicini iako je nagon bio intezivan. Ne osećam nikakve bolove u stomaku, normalan mi je apetit i ako zbog posla često imam i neredovne obroke. Prosle godine u ovo vreme mi je otkriven helikobakter, a mislim da sam pre toga imao i kandidu koja nije detektovana u stolici. Jezik mi je tada bio obložen, ne intezivno ali primetno, jer pre toga nikad nisam imao naslage na istom. Pored toga godinama sam se lečio od enteroccocusa izolovanog iz eksprimata prostate, ali bez uspeha jer se tegobe javljaju periodično pa čak i u ovom trenutku imam odredjenih problema. Da li bi mogli da me savetujete koja ispitivanja bih trebao da uradim? Da li biste mi savetovali neku terapiju na bazi biljaka?

    Odgovoreno: 23. 10. 2015.
    • Poštovani,
      Po opisu vaših tegoba, prvo bi trebalo uraditi preglede stolice na: a. Koprokultura; b. Amebe i paraziti i c. Mikološki pregled stolice (gljivice, candida, aspergilus itd.). Tek kad se bude znalo o čemu se radi, biće moguće i preporučiti terapiju.