1. Elongiran želudac, gastritis, helikobakter na gastroskopiji

    Pitanje broj: #142784

    Imam probadanje sa leve strane pod rebarnim lukom. Muči me osećaj nelagode u stomaku, osećaj pritiska, tup podnošljiv ali dosadan bol. Prošle godine mi je rađen ultrazvuk stomaka dva puta, nalaz uredan. Pre dve godine gastroskopija. Prisustvo helikobakterije uz gastritis ostali nalaz uredan. Moze li helikobakter da izaziva ova stanja. Imam i elongiran želudac (elongatio verticuli), takođe tada otkriven. Od pre 5 do 6 godina sam hipohondričan i imam strahove od kojekakvih bolesti. Apetit mi je normalan, imam 3-4 obroka dnevno. Stolica normalna, uredna. Imam 35 god. Visok sam 202 cm, težak 103 kg. Voleo bih da čujem Vaše mišljenje?