1. Sindrom iritabilnog kolona

    Pitanje broj: #142277

    Odavno sam imao stomačni virus, koji je prošao bez terapije za jedan dan. Međutim, od tada, ja stalno podrigujem, imam gasove, nadimanje i mučninu. Prije 4 godine, dijagnostikovan mi je sindrom nervoznih creva (iritabilan kolon). Juče sam bio na pregledu kod gastroenterologa koji mi je propisao terapiju: Orvažil 3x1 tokom 7 dana, Controloc 20mg 1x1 tokom 4 sedmice. Da li su simptomi nastali zbog prisustva helikobakterije? Propisana terapija liči na eradikacionu terapiju protiv helikobakterije. Nisu mi rađene analize za prisustvo iste.

    Odgovoreno: 01. 12. 2015.
    • Poštovani,
      Dijagnoza prisustva Helikobakter pylori se radi na više načina. Najčešće iz urorka krvi, a takođe, posle uzimanja eradikacione terapije, tzv. izdisajnim testom koji vam preporučujem (pod prethodno ispunjenim usdlovima, koje će vam reći u laboratoriji pre uzimanja uzorka izdahnutog vazduha)
      Dijagnoza iritabilnog kolona se postavlja, posle kliničkog pregleda, ispitivanjem i isključivanjem drugih mogućih uzroka. Idite tim putem