1. Fizička aktivnost nakon uplale pankreasa

    Pitanje broj: #135495

    Pre devet meseci sam imao upalu pankreasa. Kao posledica upale ostala je cista na repu od 90mm. Da li i koliko smem da se fizički opterećujem?

    Odgovoreno: 11. 03. 2015.
    • Možete. Vodite samo računa da to ne budu toliko veliki napori koje teško podnosite. Posledice upale pankreasa ostaju u vidu njegove slabije sposobnosti za lučenje potrebnih sokova za varenje (odgovorajući režimi ishrane) a nadam se da nije bio oštećen i endokrini deo pankreasa - onaj koji luči insulin. Zapaljenje  se može ponoviti i o tome treba povesti računa da ga - koliko je to do vas - poštedite svih ekscesa u hrani i piću ubuduće. Idite na redovne kontrole.