1. Konzumiranje aciklovira tokom gastritisa

    Pitanje broj: #145074

    Trenutno pijem lekove za želudac (Gastroperidon i Controloc). Išao sam na gastroskopiju na kojoj mi je konstantovan gastritis i erozija sluzokože želuca. Pretpostavlja se da su promene uzrokovane lekovima koje sam uzimao prošle godine, Aciklovir zbog reciditiva herpesa na nosu u trajanju od 6 meseci. Od juče mi se ponovo pojavljuje crvenilo na nosu , kao i tačkice (ovo je 4ta godina kako se pojavljuje isto crvenilo, uvek oko 10. marta i traje do kraja jula uglavnom). Moje pitanje je: da li smem da pijem Aciklovir uz ove tablete za želudac i da li će mi oštetiti ponovo sluzokožu želuca, ako je to uopšte uzrokovano lekom?

    Odgovoreno: 12. 03. 2016.
    • Poštovani,
      Da li da na svoju ruku i dalje uzimate Aciklovir, ne, nemojte. Prvo se konsultujte s onim lekarom koji vam ga je i do sada prepisivao, odnosno, proverite da li vam je sad ista dijagnoza i da li je uopšte potreban.