1. Povišena vrednost kalprotektina

    Pitanje broj: #147537

    Rađena mi je kolonoskopija sa terminalnom ileoskopijom, zbog povećane vrednosti kalprotektina od 600. Nalaz kolonoskopije je bio u redu. Debelo crevo, kao i poslednjih 30cm tankog creva su bila u redu. Dijagnoza nervozna creva. Kao terapiju sam dobila Flobion i predlog konsultacija sa psihijatrom. Šta je uzrok povecanog kalprotektina, kada je kolonoskopija pokazala da je sve u redu?

    Odgovoreno: 14. 07. 2016.
    • Poštovana,
      Nažalost, ne postoji ni jedna laboratorijska metoda koja može sa u potpunosti, sa sigurnošću postaviti ili isključiti neku sumnju. Predlažem Vam da povremeno prekontrolišete zdravlje i obratite pažnju na nove simptome i znakove koji bi se mogli pojaviti.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #147537

    • Poštovani, meni je kalprotektin 74. Test na okultno krvarenje je negativan. Od simptoma imam bol desno od pupka koji nije konstantan. Bez dijareja i nekih drugih simptoma. Ostala laboratorija je mirna. Zakazana mi je kolonoskopija i gastroskopija. Od terapije pijem tablete Dibuzin. Zanima me mišljenje. Hvala.

    • Kalprotektin -128,70 kulno krvarenlje -FOB test pozitivan. Imam 56 godina. 3 meseca imala sam prolive i dalje nisam dobro. Molim Vas za savet. Hvala unapred.

    • Poštovani, ja imam kalprotektin 220. Znam da je povećan, lekari su mi davali mnogo vrsta lekova, a najviše Orvažil gde je dolazilo do smanjenja stolice 2-3 na dan ali od tih lekova osećam bolove u stomaku, nadut stomak, gasovi i krče creva, a to mi se nije dešavalo. Imao sam problem, proliv bez ikakvih bolova i tegoba. Sad sam sve pobacao od lekova i osećam se bolje. Da li neko zna uzrok ove bolesti?

    • Poštovani, rezultat kalprotektin mi je 2530, čekam na zakazivanje kolonoskopije koju ne znam koliko dugo ću čekati. Interesuje me da li je hitna kolonoskopija sa tim rezultatom. Bolove i dalje imam i naduveni stomak, pijem intestu dva puta dnevno, to su mi prepisali u hitnoj pomoći.

    • Radila sam fekalni kaloprotektin. Rezultat mi je 601,2 H ug/g. Da li mi možete reći šta to znači? Hvala!

    • Radila sam fekalni kalprotektin i nalaz mi je pokazao 239 ug/g.Da li je zabrinjavajuca ova povisena vrijednost?

    • Postovani bolujwm od kronove bolesti trenutno sam na imuranu 1 nedelja 1 druga 2 treca 3 tabkete ali svaki dan oko 2 sata pocinju bolovi u gornhem delu stomaka i siri se u ledja sa obe strane stomaka mozete li mi pomoci sta bi to moglo biti hvala.

    • Poštovani, 2 godine sam imamo Kandidu, ali zbog loše dijagnoze to mi nikada nisu ustanovili. Tek kada sam promenio lekara ustaniovili su mi kandidu.Pprepisali su mi Nistatin, popio sam 5 kutija uz strogu dijetu bez sećera samo na povrću i piletinu uz heljdin hleb. Posle popijene doze nistatina imao sam uredno stolicu 15ak dana i nisam imamo nikakve bolove u stomaku. Posle toga se kandida vratila, sad pijem origano ulje i orvagil jednu kutiju. Zanima me vase misljenje oko moje situacije. Da li treba da pocnem da uzimam neke lekove za jacanje umuniteta, ako da, koje, i kakvo je vase vidjenje problema Kandide. Hvala unapred.