1. Problem sa kandidom u crevima

    Pitanje broj: #133890

    Poštovani,
    molim vas da mi odgovorite na sledeće pitanje. Već par meseci imam problema sa kandidom u crevima kao i sa helikobakterijom. Kandidu već par meseci lečim bezuspešno dok je heliko bakter saniran. Takodje, od strane gastroenterologa je naloženo zbog smetnji sa povišenom kiselinom da se odradi RTG gastroduodenuma sa barijumom gde je pronadjen hronicni gastritis. Zatim mi je doktor rekao da imam gerb i dispepsiju. Od terapije Nolpaza gastroperidon sabax kao i Orvagil.

    Moje pitanje je sledeće: čim prestanem sa terapijom za vreme koje onda nemam smetnji javlja mi se povišena kiselina koja se manifestuje samo kada podrignem i onda kao da mi se podigne kiselina i peče me u grudima i ledjima. Takodje paralelno sa tim sam radio i CT grudnog koša dva puta zbog problema sa hemoptizijama koje se manifestuju kao povremena sukrvica, ali tamo crvena gde je nalaz bio samo emfizem a napominjem da to nije svaki dan. Moje pitanje je da li usled ovih tegoba koje imam od gerba gastritisa moze da se javi sukrvica u šlajmu koji mi dodje u grlo i ja iskašljem i usled cega. Apetit mi je dobar i jedem normalno. Nemam bolova u želudcu i ne nadimam se.
    Hvala