1. Jak oštar bol ispod levog rebra i u celom gornjem levom delu stomaka

    Pitanje broj: #133806

    Molim vas za pomoć. Moj suprug ima 40 godina, potpuno je zdrav muškarac, veoma izdržljiv. Voli da popije poneko žestoko alkoholno piće, ali u granicama normale. U poslednjih par meseci javlja mu se jak oštar bol ispod levog rebra i u celom gornjem levom delu stomaka. Ta bol prestane kad uzme neki anlgetik. Veoma se brinem, on misli da nije ništa ozbiljno, a ja se bojim da nešto nije u redu sa njegovim pankreasom (zbog ljute hrane koju obožava, cigareta i alkohola). Molim vas recite mi da li uopšte imam razlog za brigu i ako je tako kome da se obratim? Veoma volim svog supruga, nije mi svejedno što trpi bolove.
    Unapred hvala