1. Savetovanje laparoskopske operacije zucne kese zbog kamena

    Pitanje broj: #133720

    Poštovani,
    savetovana mi je i zakazana laparoskopska operacija zucne kese zbog kamena. Pošto sam pre 10 godina imala problem sa čirom na dvanaestopalacnom crevu, uradjena je sada i gastroskopija.
    Dijagnoza je: hernia ventriculi hiatus oesophagei, ger. nerb, refluum duodengastrica, st post ubd sangv. aa x. helikobakterija negativna.
    Da li ove dijagnoze idu u prilog operaciji ili ne?
    Hvala.

    Odgovoreno: 21. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Sad se praktično rade samo laparoskopske operacije žučne kesice zbog brojnih prednosti. Postojanje ovih dugih bolesti koje pominjete ne bi trebalo da bitno utičnu ni u smislu olakšavanja niti otežavanja planiranog zahvata. Drugim rečima - uradite ga.