1. Nekoliko puta lečena kandida

    Pitanje broj: #133534

    Imam problema nekoliko godina u nazad sa kandidom, nekoliko puta lečena od nje. Bezuspesno, probala sam sve i svašta. Imam konstantno pečenje analnog otvora i sekret iz njega, uzasan. Krvna slika u redu, bavim se sportom, jedem zdravo. Jednostavno vise ne znam sta da radim.

    Odgovoreno: 23. 01. 2015.
    • Poštovana,
      Lečenje intestinalne kandidjaze je obično dosta jednostavno i vrlo efikasno. No, medjutim, u pojedinim slučajevima može da predstavlja i dosta težak uporan i dugotrajan terapijski problem iz više razloga (smanjenje imuniteta, nedovljna doza leka i dugotrajnost uzimanja, reinfekcije, postojanje neizlečenog žarišta u organizmu i dr).  Treba biti strpljiv i iskoristiti razne raspoložive mogućnosti i režime u vezi s tim.