1. Problemi sa prolivom i gasovima

    Pitanje broj: #133242

    Poštovani.
    Vec dvije godine imam probleme sa prolivom i gasovima. Nema lijekova koje nisam pila pa čak i za smirenje jer sam mislila da je na nervnoj bazi. Loperamid mi je jedino pomogao, ali dovoljno je dva dana da ga ne popijem i problem se vrati. Zbog ovog problema ne izlazim iz kuce jer imam nenormalan strah da cu se izblamirati i da necu stici na vrijeme do WCa jer ovaj problem ne mogu da kontrolisem. Radila sam nalaze stolice sve je u redu. Molim za vaše misljenje.

    Odgovoreno: 19. 12. 2014.
    • Poštovana,
      2 godine je dug period da se ne bi mogao naći uzrok vaših smetnji. Šta znači da je pregled stolice "bio u redu"?
      Trebalo bi uraditi pregled stolice na:
      1. Koprokulturu,
      2. Amebe i parazite i
      3. mikološki pregled (gljivice) za početak, a eventualno dalja ispitivanja - uz uvid u svu dosadašnju dijagnostiku i terapiju - planirati u dogovoru s gastroenterologom