1. Problemi sa podrigivanjem

    Pitanje broj: #132373

    Poštovani doktore,
    vec dugi niz godina imam problema sa podrigivanjem, prije 7-8 godina otkriveno mi je da imam gerb. Prije 3 godine imao heliko balteriju koju sam uspješno odstranio. Radio i pre dve godine gastroskopiju nalaz uredan osim spuštenosti želudca od 25mm. Trenutno imam povremene bolove u stomaku, stalno podrigivanje nadudost i retko blagu mučninu bez povraćanja. Stolica uredna. Da li je potrebno opet uraditi gastroskopiju ili šta već? Juče radjen nalaz za bakteriju (negativan). Inače imam 26 godina.
    Hvala

    Odgovoreno: 26. 01. 2015.
    • Poštovani,
      Da li ste od onih koji veoma brzo jedu? To je danas vrlo često i izgovor je obično sveopšta žurba i nedostatak vremena. Tom prilikom se javlja i nevoljno gutanje vazduha (aerofagija) i potom podrigivanje. Pokušajte s dosadašnjim lekovima (verovatno ste uzimali neki ipp, Antacide i Prokinetike), žvaćite i gutajte hranu sporije, pa ako u toku nekoliko nedelja stanje bude nepromenjeno javite se gastroenterologu radi obnavljanja potrebnih ispitivanja i dopune th.