1. Nadutost posle konzumiranja mleka i mlecnih proizvoda i luka

    Pitanje broj: #132352

    Poštovani,
    informacije koje ću vam napisati odnose se na mog oca koji ima 47 godina. Dakle, pre 2 godine počeli su  bolovi u želucupodrigivanje inadutost posle konzumiranja mleka i mlecnih proizvoda i luka, a zatim i posle bilo koje vrste hrane. Simptomi su se samo pogoršavali, a posle pregleda i odradjene gastroskopije dijagnostikovana je blaga erozija sluzokoze zeluca, h. pylori i dyspepsia. Posle popijene terapije (antibiotici, Omeprol, Ranisan) i korišćenja raznih čajeva i kapi od propolisa stanje je poboljšano, ali i dalje su prisutni isti simptomi, samo u manjoj meri.

    ** prethodno je koristio Nsail u dužem vremenskom periodu. Na kontroli je ustanovljeno da je h. pylori izlecena, ali ostali simptomi su i dalje tu, terapija je ostala ista (Omeprol, Ranisan), ali nije efikasna. Da li mozete da preporucite neku vrstu pregleda ili eventualnu dijagnozu, posto se stanje ne poboljsava, vec je isto duze vreme? Svi ostali nalazi su u redu, nema krvarenja niti povracanje.
    Hvala unapred