1. Ciroza jetre (sekundarna bilijarna)

    Pitanje broj: #131993

    Molim vas za pomoć.
    Moj otac ima cirozu jetre (sekundarna bilijarna) i često se oseća dobro i po više meseci, ali onda u nekom periodu mu bude strašno loše (najvise problema mu stvara voda u stomaku, nekada mu ne rade tablete za izbacivanje uopste). Bio je par dana u bolnici i pre toga mu je bilo dobro, sada je izasao i loše mu je. Zanima me da li ima nešto od ovoga, da li je to realno, vec je proslo par godina i ako imate neki savet kako da mu pomognem kada dodju losi dani?
    Hvala vam puno unapred.

    Odgovoreno: 02. 02. 2015.
    • Poštovani,
      Ako je vašem ocu već ustanovljeno postojanje dekompenzovane bilijarne ciroze, pravo mesto za njegove dalje povremene kontrole je upravo medicinska ustanova u kojoj je bio hospitalizovan i do sada lečen. Oni će najbolje znati da procene - da li se može ambulantno i dalje kontrolisati i da li mu je možda sad potrebno i hospitalno lečenje.