1. dr Nataša Stefanović Stoimenov veliki broj opštih anestezija ostavlja posledice na organizam

    Pitanje broj: #134796

    Poštovani, imam 32 godina i od svoje 7. godine do sada imala sam 5 totalnih anestezija (operacija slepog creva itd). Ljubazno vas molim za sledeća pojašnjenja- da li to ostavlja posledice na organizam? Da li je potrebo obratiti pažnju na nešto odredjeno? Volela bih da dobijem bar još jednu bebu i morala bih a na carski rez i primetila sam da sam postala nervoznija nakon poslednje totalne anestezije. Unapred zahvalna na odgovoru, srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 20. 12. 2016.
    • Poštovana,
      U našem narodnom verovanju postoji da veliki broj opštih anestezija može da ostavi posledice na organizam. Lekovi koji se danas koriste bilo prilikom lokalne analgezije kao i prilikom opšte anestezije se jako kratko zadržavaju u organizmu i brzo se izlučuju, te ne ostavljaju nikakve posledice po organizam. Stoga nemate razloga za brigu. A osim toga kad pominjete da planirate trudnoću, carski rez se može završti u regionalnoj analgeziji (spinalnoj, epiduralnoj), što je lično za mene bolji izbor, a osim toga imate mogućnost da odmah po rodjenju čujete i vidite svoju bebu, što kod opšte anestezije nije moguće.