1. dr Nataša Stefanović Stoimenov uklanjanje perianalnih fistula uz analgosedaciju

    Pitanje broj: #127335

    Poštovani, bio sam na pregledu i treba da mi se izvrši zahvat uklanjanja perianalnih fistula. Doktor je pomenuo kratkotrajnu analgosedaciju pa me zanima kakav je to oblik anestezije pošto mi je dijagnostikovana anksioznost i imam terapiju (bromazepam, zoloft, tritico vec 3.5 god). Da li se ista može dobiti ako se koriste gore navedeni lekovi? Hvala puno.

    Odgovoreno: 27. 12. 2016.
    • Poštovani,
      Intervencija u cilju hiruškog lečenja perianalne fistule može se obaviti u opštoj anesteziji ili u analgosedaciji. Analgosedacija je vrsta analgezije gde pacijent spava i dobija lekove protiv bolova. I nakon toga se brže oporavlja nego posle opšte anestezije. Vaša hronična terapija, kao i astma nisu kontraindikacija za bilo koju od ovih metoda.