1. dr Nataša Stefanović Stoimenov operacija kamena u žuči za vreme dojenja

    Pitanje broj: #144367

    Dobar dan. Imam 22 godine, doktori su mi diagnostikovali kamen u žuči, počto stalno imam napade. Hirurg je predložio operaciu, ali imam bebicu od 5 meseci koju dojim, pa me interesuje da li posle operacije mogu da nastavim sa dojenjem ili nije preporučljivo zbog anestezije? Hvala unapred.

    Odgovoreno: 20. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Tokom operativnog zahvata, vi ćete primiti lekove, koji će omogućiti analgeziju (obezboljavanje), anesteziju (san tokom operacije) i mišićnu relaksaciju. Na sreću, svi ti lekovi se kratko zadržavaju u organizmu, te se brzo i izlučuju. S obzirom na vrstu operativnog zahvata, vi ćete biti par dana u bolnici, lekovi će se izlučiti, te kad se vratite kući, možete nastaviti sa dojenjem. Ukoliko imate potrebu za lekovima protiv bolova u kućnim uslovima, najbolje koristiti paracetamol ili nesteroidne lekove (brufen), jer to i deca u slučaju povišene temperature mogu da koriste.