1. dr Nataša Stefanović Stoimenov odlaganje operativnog zahvata

    Pitanje broj: #129026

    Poštovani, imam zakazanu ablaciju srca (razlog je wpw sindrom) za 5 dana, a danas mi je skočila temperatura na 37,4. Smem li na operaciju? Hvala

    Odgovoreno: 27. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Operativni zahvati se ne rade ukoliko se nalazite u akutnom infektivnom sidromu (povišena telesna temperatura, glavobolja, malaksalost, bolovi u mišićima, gastrointestinalne smetnje...). Tako da, procenite kako se osećate dan pred zakazanu operaciju, i ako je neki od simptoma infektivnog sindroma i dalje prisutan konsultujte se sa lekarom da za izvesno vreme odložite planiranu intervenciju, do ozdravljenja.