1. dr Nataša Stefanović Stoimenov jake glavobolje kao posledica spinalne anestezije

    Pitanje broj: #122152

    Operisana sam 6.11.2013. Radi se o ingvinalnoj herniji sa leve strane. Zahvat je radjen u spinalnoj anesteziji. Od tada ja imam jako jake glavobolje koje prestaju samo dok traje dejstvo leka protiv boova (panadol extra koristim) i dok ležim bez jastuka a ostalo vreme bih najradije udarala glavom od zid koliki su bolovi. Moram da napomenem da mene inače glava nikad ne boli i ovo je sad za mene šok. Pijem jako puno vode po preporuci ali ni to ne ublažava bol. Koliko je normalno posle spinalne anestezije da traju glavobolje i kada će one prestati i šta raditi da ih više nemam? Pozdrav

    Odgovoreno: 30. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Na žalost glavobolja posle spinalne analgezije je relativno česta. Obično prolazi za 10-15 dana. U tom periodu dok traju glavobolje savetuje se ležanje na ravnom, mininalni pokreti savijanja glave napred, uz uzimanje većih količina tečnosti, 2, 5 -3, 0 l i analgetika kad je to potrebno. Ukoliko glavobolje traju duže od mesec dana, javite se neurologu.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #122152

    • Zdravo svima, prije 3 dana sam imala operaciju (artoskopiju lijevog koljena) sa spinalnom anestezijom,međutim niko, čak ni doktori mi nisu rekli da se ne smijem pomjerati 24 h nakon anestezije i sada imam jake glavobolje. Na skali od 1-10, 100000000. Ne mogu sjediti ni stojati i bojim se da mi nije došlo do nekog oštećenja. Imam 22 godine i imam veliki strah da više nikad neću moći obavljati neke najnormalnije stvari bez poteškoća ili uopšte. Može li mi netko reći nešto u vezi toga, je li to normalno baš tako u toj mjeri...? Hvala! Napomena: puštena sam kući iz bolnice a nisu prošla ni 24 sata od operacije.