1. dr Nataša Stefanović Stoimenov anestezija pri operaciji hernije

    Pitanje broj: #124945

    Poštovani, molim za informaciju o tome koja metoda anestezije je poželjna za operaciju hernije kod osobe od 73 godine, sa urednom krvnom slikom bez drugih oboljenja. Unapred zahvalna. Srdačan pozdrav

    Odgovoreno: 30. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Svaki anesteziolog na osnovu procene kliničkog stanja pacijenta i vrste operativnog zahvata procenjuje koju vrstu anestezije najbolje primeniti. Ovde nemam podatak o kojoj se vrsti hernije radi, jer postoje ingvinalna, femoralna, umbilikalna, hiatus hernija, diskus hernija. Tako da ne bih mogla da se izjasnim koji tip anestezije predlažem.