1. Zdravstveno osiguranje za trudnoću

    Pitanje broj: #155793

    Poštovani,

    Suprug i ja planiramo trudnoću i htela bih da obezbedimo za sebe privatno zdravstveno osiguranje. Da li je ovo moguće i šta sve osiguranje obuhvata kod praćenja trudnoće i porođaja?

    Hvala i pozdrav

    Odgovoreno: 22. 02. 2018.
    • Poštovana,

      Privatnim zdravstvenim osiguranjem je moguće uključiti i osiguranje trudnica i porodilja. Osiguranje je potrebno zaključiti pre nastanka trudnoće, pa bi bilo dobro da se na vreme raspitate o detaljima.

      Zdravstvenom zaštitom trudnica i porodilja su pokriveni:

      Pregledi, brisevi i laboratorijske analize
      Troškovi ultrazvučnih pregleda ploda
      Ekspertski ultrazvuk u slučaju visokorizične trudnoće
      Biohemijski skrining
      Troškovi porođaja (epidural, apartmanski smeštaj, prisustvo oca porođaju, naknade za lekara, medicinskog tehničara, anesteziologa)