1. Zdravstveno osiguranje

    Pitanje broj: #155871

    Poštovani,

    Poslodavac mi nudi opciju zdravstvenog osiguranja. Ja se u principu ne razboljevam često, ali hoću da znam koje su sve prednosti ovog osiguranja u odnosu na obavezno zdravstveno osiguranje?

    Hvala i pozdrav

    Odgovoreno: 22. 02. 2018.
    • Poštovana,

      Neke od pogodnosti privatnog zdravstvenog osiguranja su:

      Mogućnost lečenja kod najboljih lekara u preko 500 medicinskih privatnih i državnih ustanovama širom Srbije.
      Savremene metode i uslovi lečenja, kao i pokriće troškova lečenja u skladu sa izabranim paketom usluga.
      Brzo i lako zakazivanje pregleda, bez čekanja i nepredviđenih odlaganja, uz slobodu izbora zdravstvene ustanove i lekara kod koga ćete se lečiti.
      Godišnji budžet za troškove lečenja u visini od 1. 000 do 100. 000 evra.
      Takođe, poslodavac ima pravo na poreske olakšice za privatno (dopunsko) zdravstveno osiguranje do 5. 501 rsd mesečno po zaposlenom.