1. Virusne analize na zarazne bolesti u trudnoći

    Pitanje broj: #160309

    U prvom trimestru trudnoće sam i od ginekologa sam dobila da radim analize virusa. Urađen je eclia test i na svim nalazima stoji nereaktivan, što označava negativan rezultat, ali mi nisu jasne vrednosti. Za hcv igg hepatitis C stoji da je nalaz 0, 1 , a referentna vrednost da bi bio pozitivan je >1, HIV ag/ab nalaz je 0, 4 , a referentna vrednost da bi bio pozitivan je >1 i za hbs ag nalaz je 0, 8 , a referentna vrednost da je pozitivan je >1. Moje pitanje je zašto se u mojim analizama pojavljuju neke vrednosti, šta to označava?

    Odgovoreno: 18. 01. 2019.
    • Očigledno je sve negativno. Inače ne bi trebalo raditi tako značajne lab. analize u privatnim laboratorijama koje nisu referentne za virusologiju, nego samo gde su stručni za takve analize-KCS i Medicinski fakultet, s sve ostalo je nepouzdano. Test može biti pozitivan ili negativan, nema ništa između. Uvek postoji način da se tačno utvrdi, kada to radi virusolog, što nije slučaj u privatnim laboratorijama, pa se dobijaju takvi rezultati.