1. Vakcinacija protiv besnila nakon ujeda psa

    Pitanje broj: #152351

    Juče me je ujeo pas za nogu, rana nije duboka, ali me zateže list iznad ujeda, rana izgleda normalno. Da li moram da primim vakcinu protiv besnila?

    Odgovoreno: 21. 01. 2019.

Komentari na pitanje: #152351

    • Dobro vece, imam jedno pitanje. Moju cerku je ujeo pas i poznajem vlasnika psa. Moje pitanje je sta da radim, jer vlasnik negira da je njegov pas? ne mogu da dobijem karton da li je pas vakcinisan i da je je prosao sve preglede. Obavestena je policija vetrinarska stanica. Detetu je pruzena medicinska pomoc.

    • Dobar dan. Pas me je ujeo pre sve nedjelje za butinu, rase vucijak. Imam dve rane malo dublje koje su sada zarasle. Primala sam antibiotik 7dana. Na bitni još uvek imam otok koji me boli na dodir. Lekari su mi rekli na kontroli da masiram da bih razbila to. Pokrivena sa tetanusom od 2016g. Pa me interesuje da li trebam da primim vakcinu protiv besnila ili ne? I da li bih imala kontraindikacije? Unapred hvala