1. Lečenje hpv papiloma virusa

    Pitanje broj: #161258

    Šta je najbolje za lečenje hpv papiloma virusa u telu i sa čime najbolje ojačati organizam da bi virus bio uništen?

    Odgovoreno: 09. 03. 2019.
    • Nema lekova za HPV, ali se ženama preporučuje redovno kontrolisanje grlića materice. Muškarci, ako su gay, moraju da kontrolišu anaorektalnu regiju na sličan način kao žene grlić materice (Kod žena se može javiti cervikalna intraepitelna hiperplazija-cIN, a potom i invazivni karcinom cerviksa-ICC, a kod muškaraca anorektalni karcinom).
      Pre seksualne aktivnosti se preporučuje vakcinacija