1. Lečenje hepatitisa C

    Pitanje broj: #147417

    Upravo sam uradila RNA test na HCV. Rezultat je da sam infektivna, tj. zarazna; i stoji ova cifra 60 600 ie\ml. Sve je na nemačkom pa se teže snalazim. Želela bih da Vas pitam, kako se određuje genotip i kako se u današnje doba leči hepatitis? Kojim metodama? Da li u vidu tableta, ili injekcijama? Koliko bi koštalo da se radi privatno? Šta pokriva osiguranje i koliko bi se uopšte čekalo na listi za neku novu efikasniju terapiju?

    Odgovoreno: 25. 01. 2019.
    • Terapija postoji u tabletama, vrlo je efikasna. Lečnje traje 3 meseca, i izlečenje je u preko 90% lečenih, Samo, za sada, je lečenje vrlo skupo. Sve nophodne analize je dobro uraditi u referentnoj laboratoriji, na Infektivnoj klinici npr, privatne labortorije nisu referntne za Hepatitise. Postoji i genetika, indijski lekovi, jeftini i efikasni.