1. Korišćenje prostorije nakon izlivanja kanalizacije

    Pitanje broj: #146364

    U firmi u kojoj radim došlo je do izlivanja kanalizacije u jednom magacinu. Magacin je nakon toga zaključan i u njega tri godine niko nije ulazio.
    Nije mi poznato da je izvršena bilo kakva dezinfekcija, osim što je prostorija provetravana na prirodan način. Nakon tri godine, ponovo smo počeli da upotrebljavamo papirnu dokumentaciju koja se nalazila u toj prostoriji i koja je bila "poplavljena", a na njoj su i dalje vidljivi (sada osušeni) tragovi fekalija.
    Da li postoji mogućnost da u kontaktu sa tim papirima, iako je prošlo tri godine, dođe do neke zaraze - tipa žutica ili nešto slično? Koristimo zaštitne rukavice, ali dokumentacija se ručno transportuje do kancelarija, stavlja na radni sto i slično. Hvala.