1. Kada je konačan PCR kvalitativni test za HIV

    Pitanje broj: #162882

    Kada je konačan PCR kvalitativni test za HIV?

    Odgovoreno: 03. 07. 2019.
    • Kada je negativan, ili  pozitivan - konačan je. Ili infekcija postoji ili ne. Već oko 7.-10. dana posle rizika od sticanja HIV PCR test je dovoljno osetljiv i specifičan. Kvalitativni test se retko radi, više je u upotrebi kvantitativni test

Komentari na pitanje: #162882

    • Znaci ako mislimo da smo bili u riziku od Hiva pcr testom mozemo da se testiramo vec posle 10 dana?hvala

    • Zdravo, znaci ako mislim da sam bio u riziku najbrze da saznam je da uradim pcr kvantitativni test posle 10 dana?