1. Infekcija bacilom TBC prilikom zasejavanja uzorka sputuma

    Pitanje broj: #163290

    Prilikom izrade sputuma u laboratoriji za TBC, slučajno mi se spržio deo rukavice dok je trajalo zasejavanje. Na ruci mi je bila rana, ne toliko velika, ali bila je primetna rana. Ja sam sada u strahu da mi nisu prešli bacili kroz ranu.

    Odgovoreno: 05. 08. 2019.

Komentari na pitanje: #163290

    • Kada mi je bila ozleđena rukavica, slučajno mi se koža kontaminirala sa infektivnim sputumom. Da li je potrebno da uradim neke analize, ukoliko je moguće da su mi bacili prošli kroz kožu?