1. Imunitet na virus zapadnog Nila

    Pitanje broj: #163582

    Da li se posle zaraze virusom zapadnog Nila (ujedom komarca naravno) i preležanih simptoma u kućnim uslovima (povišena temperatura, malaksalost, bolovi u vratu i kostima, par puta nekoordinisani pokreti...) sve u trajanju dva-tri dana, a oko nedelju dana posle ujeda komaraca, stiče imunitet na virus zapadnog Nila i koliko taj imunitet traje? Nigde nisam mogao naći odgovor na ovo pitanje.

    Naime ovog i prošlog leta sam bio na obalama Dunava na Fruškoj gori i pored preventive imao sam po nekoliko ujeda komaraca i imao opisane simptome.