1. CMV virus

    Pitanje broj: #160731

    Da li možete da mi kažete šta znači vrednost coabs CMV igm 0,344 (ref. Vrednost <0,7 negativno 0,7-1 granica vrednost >1 pozitivan) igg 176,4, referentne vrednosti iste. 9 meseci kasnije elisa CMV igm negativan, igg 866?

    U međuvremenu sam ostala trudna i sada se jako plašim za bebu. Da li je moglo nešto da utice na nju?

    Odgovoreno: 26. 01. 2019.

Komentari na pitanje: #160731

    • Poštovani, pre mesec dana sam dobila visoku temperaturu, malaksalost, glavobolje, bez ikakvih drugih naznaka da je u pitanju respiratorna ili tog tipa infekcija. Posle nekoliko dana počela je slezina da me boli, na UZ je blago volumizirana. U tom trenutku su mi leukociti i eritrociti bili niski. Po preporuci infektologa, vratila sam se normalnim aktivnostima, međutim posle 20 dana sam dobila temperaturu 40, sa istim simptomima. Uradila sam IgM na CmV i vrednost je 1,03. Da li to znači da je CmV aktivan, da li ići kod drugog infektologa, pošto je doktor rekao da će to proći i da iako su uvećana antitela, to se ne uklapa sa ostalom krvnom slikom? Da li to znači da ipak ima CmV, pošto je meni generalno loše već mesec dana - umor, zamaranje, temperature, glavobolje. Unapred zahvalna.

    • Postovani, Sedma nedelja trudnoce sam. Stigao mi je rezultat CMV IGM negativan a IGG 1097. Nasla sam rezultat iz 2017.god na kome je IGM isto negativan a IGG je oko 150. Da li ima razloga za brigu zbog ploda? Sta znaci sto su vrednosti sada toliko viskoke? Hvala unapred na odgovoru

    • Poštovani, trudna sam 14 nedelja trudnoće. U 11. nedelji mi je rezultat za CMV virus bio pozitivan IgM 12, nakon sedam dana je IgM bio 0.18, pa zatim za 15 dana IgM 1 i sada pre 4 dana sam dala krv, sada je IgM 1,4. Da li trebam da brinem zbog bebe.? A aviditet Igg na Antitela pokazao je da je 81, što kažu da znači da sam virus imala i pre trudnoće. Uplašena sam, prva mi je trudnoća i baš me plaše zbog toga, jer kažu da ostavlja posledice na bebu. Molim Sas za odgovor.

    • Poštovani, trenutno imam CMV Igg vrednost 1234,10. Pre godinu dana ista ta vrednost je bile 240,50 a pre dve 768,5.Molim samo za objašnjenje kakve posledice može da ostavi takav skok vrednosti. Inače već 3 godine sam pod stalnom temperaturom 37,2-37,4.Hvala unapred na odgovoru.

    • Interesuje me da li rezultati elisa cmv Igg pozitivan 54,1 NTU i elisa cmv IgM isto pozitivan 21,4 NTU znaci da je virus jos aktivan tj nije otisao u fazi mirovanja i da treba jos da se radi na podizanju imuniteta i koje vrednosti treba da budu da bi rezultati bili u redu?

    • Pooštovani,

      da li možete da mi prokomentarišete ako mi je vrednost CMV-IgG <250,0? Ja sam u 7.nedelji trudnoće? Hvala unapred na odgovoru!

    • Imam pitanje u vezi ovlijih boginja, sta zapravo znaci variranje vrednosti igg. 10-og decembra vrednost je bila 1600 a na reci doktorke da je to mnogo ja sam ponovila test i 27-og decembra rezultati su bili sledeci igg 459, a igm negativan tj 0,19...inace sam trudna, trenutno u 11-oj nedelji a starije dete trenutno ima ovcije boginje. Mama kaze da sam neke boginje prelezala ali ne zna koje pa sam i testove radila upravo da vidim da li su to ovcije.