Poštovani,
    Imam hronični Hepatitis B, ne znam koliko dugo, ali najmanje 5 godina. Nikad nisam koristila nikakvu terapiju. Transeminaze su mi uvek u granicama normale, rađena biopsija koja ukazuje na slabu aktivnost virusa, ali oštećenje nije ocenjeno jer je uzorak bio mali. Ostali rezultati su sledeći hbsag poz. Hbeag neg., anti hbe poz., s afp 2,1, imunoglobulin g 12,4 imunoglobulin a 5,33 imunoglobuloin m 0,65. Ovih dana sam radila i sledeću analizu " real-time kvantitativni pcr hepatitis b virus" manje od 100 kopija po ml. Zanima me šta znači taj poslednji test i da li su ovi rezultati alarmantni?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 21. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Nalazi nisu alarmantni, naprotiv posledenji test ukazuje na malu replikaciju virusa - za sada nije hitno lečenje. Kod nas je dostupan samo lamivudin, za sada. Na sledeću kontrolu idite kod infektologa-hepatologa u nekom od većih centara (Novi Sad, Niš, Beograd).
      Pozdrav.