Poštovani,

    Da li mi možete reći primer prenošenja "tinea corporis" ove gljivične infekcije? Da li mogu preneti rukovanjem, a da prethodno nisam dirao inficirano mesto i da li mogu preneti lice od lice? Inficirano mesto se nalazi na levom strani trupa i nakon sledeceg dana se pojavilo i kod levog ramena, bio sam kod dermatologa ali nisam pitao za mogućnost prenošenja.

    Unapred zahvalan,

    Srdačan pozdrav.

    Odgovoreno: 09. 05. 2024.

Komentari na pitanje: #225987

    • Marko Nikolic 09. 05. 2024.

      Šta se smatra bliskim kontaktom? Da li i rukovanje i poljubac u obraz?