Poštovani, molila bih Vas za savet. Naime 10.04 sam primila vakcinu protiv varičele (VARIVAX) da li se druga doza sme primiti nakon 4 nedelje( 05.05 ili 08.05) znam da je preporučeno 6 nedelja,i koliko je potrebno da vakcina deluje da bih smela raditi. Takodjer me zanima radila sam titar antitela na MMR i pošto nisam imala antitela na Mumps primila sam vakcinu MMR istovremeno sa Varivax vakcinom. Da li je potrebna 2 doza MMR vakcine( imam imunitet na ostale 2 bolesti i vakcine sam redovno primila kao dete). Hvala Vam unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 16. 04. 2024.

Komentari na pitanje: #225123

    • Doktore hvala Vam na odgovoru. Jasno mi je šta ste hteli reći ali pošto radim u inostranstvu, zdravstveni sam radnik a nisam stekla imunitet na varičelu jer nisam preležala bolest vakcina je obavezna. Zbog toga sam htela Vaš savet, drugo mišljenje u vezi imunizacije tj.koliko po Vama minimalno mora proći vremena do druge vakcinacije da li smem nakon 4 nedelje primiti drugu vakcinu i šta mi savetujete za MMR, titar antitela ili da primim i drugu dozu zajedno sa Varivax?.